Eurowizja 2023

i

Autor: YouTube.com/Eurovision Song Contest; screen z filmu " Eurovision Song Contest 2023: 37 Participating Countries joining us in Liverpool!" Eurowizja 2023 - kto będzie reprezentował Polskę?

Kto z Polski jedzie na Eurowizję 2023? Ta kandydatka nie dała szans konkurentom!

2023-02-26 19:19

Reprezentantka Polski na Eurowizję 2023 jest już znana! Za nami emocjonujące preselekcje, podczas których wystąpiło 10 kandydatów. Jurorzy oraz widzowie przed telewizorami wybrali tą jedną wokalistkę, która pojedzie do Liverpoolu z flagą naszego kraju. Wynik nie zostawia wątpliwości, że to właśnie ona był najlepszy!

Eurowizja 2023 ma już na swojej liście polską reprezentantkę. Od kilku tygodni spekulowano, kto wygra preselekcje. Teraz wszystko już jasne. 26 lutego Telewizja Polska zorganizowała koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję", podczas którego 10 kandydatów zaprezentowało swoje propozycje. Usłyszeliśmy piosenki od Nataszy Ubrańskiej, Kuby Szmajkowskiego, Ahleny, Dominika Dudka, Alicji Szemplińskiej, Felivers, Mai Hyży, Janna, Blanki i Yana Majewskiego. Kto z nich zdobył upragniony bilet do Liverpoolu? Sprawdź niżej!

Dlaczego Eurowizja odbędzie się w Liverpoolu? Kiedy odbędzie się Eurowizja?

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

Eurowizja 2023 - kto z Polski?

Reprezentantką Polski na Eurowizję 2023 została Blanka. Na preselekcjach wykonała piosenkę Solo, która przypadła zarówno widzom, jak i jurorom. To elektroniczno-popowa piosenka, która opowiada o cieszeniu się życiem jako singielka. Jak wyglądały pełne wyniki głosowania?

Eurowizja 2023 - wszystkie piosenki. Te hity powalczą o udział w konkursie!

Eurowizja 2023 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców poinformowała, że półfinały Eurowizji 2023 odbędą się 9 i 11 maja. Finał obejrzymy 13 maja. Tegoroczna edycja największego konkursu muzycznego na świecie zostanie zorganizowana w Liverpoolu. Imprezę gościć będzie hala widowiskowo-sportowa Liverpool Arena. Wielka Brytania zorganizuje Eurowizję w zastępstwie za Ukrainę, która wygrała w 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE