Krystian Ochman - piosenka River 2022: kiedy PREMIERA i o czym jest utwór na Eurowizję?

i

Autor: Piotr Porębski / Universal Music Poland Krystian Ochman - piosenka River 2022: kiedy PREMIERA i o czym jest utwór na Eurowizję?

Krystian Ochman - piosenka River 2022: kiedy PREMIERA i o czym jest utwór na Eurowizję?

2022-01-31 14:05

River - piosenka Polski na Eurowizję? Krystian Ochman właśnie ten utwór zgłosił do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Decyzją komisji Telewizji Polskiej, uczestnicy powalczą ze swoimi propozycjami w Krajowych Eliminacjach. O czym jest piosenka River od Ochmana? Kiedy pojawi się premierowo? Przekonajcie się sprawdzając odpowiedzi na te pytania i dużo więcej.

Spis treści

  1. Krystian Ochman - piosenka River: o czym jest?
  2. Ochman - River: DATA PREMIERY

Krystian Ochman - piosenka River 2022: kiedy premiera i o czym jest utwór? Jako pierwsi w Polsce informowaliśmy, że piosenka Krystiana Ochmana na Eurowizję to River. Artysta chciał uzyskać bezpośredni bilet na Konkurs Piosenki, który w maju odbędzie się w Turynie, ale komisja zajmująca się wyborem reprezentanta Polski ostatecznie zdecydowała, że wszyscy kandydaci powalczą w preselekcjach. 19 lutego odbędzie się Koncert Finałowy Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Turyn 2022. W sumie zaprezentuje się dziesięcioro uczestników, wybranych z nadesłanych zgłoszeń. Jednym z nich będzie właśnie Krystian Ochman, który zaprezentuje premierowy utwór River

Krystian Ochman skromnie o debiutanckim albumie i szczerze o Eurowizji!

Krystian Ochman - piosenka River: o czym jest?

W świecie, w którym większość z nas działa w olbrzymim stresie, nieustannie myślimy o tym, co przed nami i próbujemy zaplanować przyszłość. Z różnych powodów, podskórnie towarzyszy nam mnóstwo wątpliwości na temat tego, co nas czeka. Piosenka opowiada o tym, jak bardzo chcemy i potrzebujemy przerwy od całego tego zgiełku - tak o utworze mówi Krystian. To utrzymana w podniosłym klimacie ballada, która powstała z użyciem elektroniki i fortepianu. Ochman w piosence skupia się na motywach nostalgii, żalu, obojętności i ciężko jest się doszukiwać kontynuacji w twórczości młodego artysty. Warto zapamiętać, że potencjalny hit Eurowizji 2022 nosi tytuł River i jest to zupełnie premierowa kompozycja. Za jej produkcję odpowiada stały współpracownik Krystiana Ochmana, Adam Wiśniewski, czyli @Atutowy.

Ochman - River: DATA PREMIERY

Kiedy premiera piosenki River? Utwór zostanie opublikowany 3 lutego 2022. Pojawi się wraz z teledyskiem, a tylko na ESKA.pl zobaczycie kulisy jego powstawania. Bądźcie czujni!

Sonda
Ochman na Eurowizji 2022 - to dobry pomysł?

Krystian Ochman jest zwycięzcą 11. edycji The Voice of Poland oraz wnukiem słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana. Jego uczestnictwo w telewizyjnym show zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez widzów. Ochman nazywany był objawieniem i fenomenem, a jego pierwszy autorski utwór Światłocienie typowany był jako jeden z najlepszych debiutanckich singli laureatów The Voice of Poland. Piosenka zanotowała aż 300 tyś. streamów w tydzień i zadebiutowała na Top200 Spotify. Singiel osiągnął status złotej płyty. Drugi singiel Wielkie tytuły, znalazł się na #1 miejscu na karcie na czasie YouTube. Również na KNC znalazły się cztery kolejne single z teledyskami.

Krystian Ochman z pomysłem, który wypalił. Recenzja płyty Ochman

Krystian z utworem Prometeusz wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie Premier oraz jako pierwszy polski wokalista wziął udział w The Circle Sessions, gdzie zaprezentował na żywo dwa utwory Lights In The Dark oraz Ten sam ja. Debiutancki album Krystiana pt. Ochman miał premierę 19 listopada 2021 roku. Znalazło się na nim 11 utworów. Warto dodać, że płyta trafiła na szczyt listy przedsprzedaży na empik.com oraz zadebiutowała na 6. miejscu OLiS. Krystian został nominowany do Odkryć Empiku 2021 w kategorii Muzyka za debiutancki album Ochman.