Konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów będą możliwe! Nowe wytyczne dla uczniów

2020-05-13 13:27 EK
Konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów będą możliwe! Nowe wytyczne dla uczniów
Autor: EDYTA GANC/REPORTER/East news Konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów będą możliwe! Nowe wytyczne dla uczniów

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wielu obostrzeń. Szkoły zostały zamknięte, a zajęcia do tej pory odbywają się zdalnie, przez internet. Matura oraz egzamin ósmoklasistów zostały przełożone w czasie. Rząd wychodzi naprzeciw i wyciąga pomocną dłoń do uczniów. Na czym będzie polegać? Jakie przywileje będą mieć maturzyści i ósmoklasiści? Dowiecie się na ESKA.pl.

Matura 2020 i egzamin ósmych klas zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczne ważne sprawdziany, zostały przesunięte przez pandemię koronawirusa. Matura odbędzie się w dniach od 8 do 29 czerwca. Choć uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, do końca mieli nadzieję, że testy ich wiedzy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego się nie odbędą, poznali jakiś czas temu nowy termin. Swoje egzaminy napiszą w dniach 16, 17 i 18 czerwca. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 13 maja zostały podane nowe zasady oraz zniesiono kolejne obostrzenia. Wśród nich znalazła się również tzw. pomocna dłoń dla uczniów. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że od 25 maja zostaną wprowadzone konsultacje dla uczniów, którzy w tym roku będą podchodzić do egzaminów maturalnych oraz testów ósmych klas. O co dokładnie chodzi i czego należy się spodziewać? Czy z takiego rozwiązania uczniowie będą zadowoleni? Dowiecie się poniżej.

Wywiad z Viki Gabor

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów - kiedy mają się odbywać?

MEN Dariusz Piontkowski podczas konferencji, poinformował, że od 25 maja w szkołach będą odbywały się konsultacje dla maturzystów oraz uczniów ósmych klas. Będą polegały na wytłumaczeniu danego materiału przez nauczycieli, dopełnieniu braków lub niesieniu pomocy uczniom przed ich egzaminami. Dodatkowo, podopieczni szkół specjalnych, będą mogli również od tego czasu skorzystać z bezpośredniej pomocy pedagogów. Natomiast od 1 czerwca takie konsultacje będą możliwe dla wszystkich klas szkół podstawowych oraz placówek licealnych. Uczniowie będą mieli możliwość nie tylko poprawić swoje oceny, ale również uzupełnić braki z ostatniego semestru, który w głównej mierze odbywał się zdalnie. Porady uczniów z nauczycielami, będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności.

Najnowsze