Koniec pierwszego semestru 2020 - mniej czasu na poprawienie ocen?! Wiceminister komentuje

Koniec pierwszego semestru 2020 - mniej czasu na poprawienie ocen?! Wiceminister komentuje
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS Koniec pierwszego semestru 2020 - mniej czasu na poprawienie ocen?! Wiceminister komentuje

Koniec pierwszego semestru 2020 zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, czasu na poprawienie ocen będzie mniej, a wszystko to w wyniku ustalenia jednej daty ferii zimowych. Co wiadomo o I semestrze? Temat wzięliśmy pod lupę na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Koniec pierwszego semestru - kiedy?

Koniec pierwszego semestru 2020 wzbudza emocje wśród nauczycieli, ale przede wszystkim wśród uczniów. Wiele osób martwi się, że w wyniku zdalnej nauki, nie zdąży poprawić ocen czy też podwyższyć swojej średniej. Tym bardziej będzie to trudne, ponieważ niedawno pojawiła się informacja, że ferie zimowe 2021 są przedłużone. Tak naprawdę przerwa zimowa potrwa dłużej, co oznacza, że uczący się wrócą na lekcje dopiero w drugiej połowie stycznia nowego roku. Niektórzy internauci zauważyli, że w związku z tym nie dadzą rady poprawić ocen, zaliczyć zaległych egzaminów przed końcem pierwszej części roku szkolnego. Zgodnie z wrześniowym harmonogramem, wydanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, pierwszy semestr trwa 87 dni, nie licząc sobót i niedziel. Rozpoczął się on 1 września 2020 a jego zakończenie zaplanowane było na 17 stycznia 2021. Co więcej, nauczyciele w ostatnim tygodniu, czyli od 10-15 stycznia 2021 mieli wystawić uczniom oceny. 

Koniec pierwszego semestru - kiedy?

Koniec pierwszego semestru ma mieć miejsca 17 stycznia w szkołach w całej Polsce. Ferie zimowe potrwają od 4 do 17 stycznia, co oznacza, że uczniowie na poprawienie ocen będą mieć czas do 23 grudnia. Zasugerował to wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski. W czasie konferencji prasowej w Białymstoku powiadomił, że nie ma jednego terminu zakończenia pierwszego semestru. Zakomunikował jednak, że większość dyrektorów pozostanie przy dacie 17 stycznia, jako koniec pierwszego semestru: 

Jak rozumiem, większość dyrektorów pozostanie prawdopodobnie przy tych terminach, które przyjęli w swoich szkołach 

ESKA XD EXTRA
Najnowsze