Komunia 2020 odwołana? Jest ważna DECYZJA arcybiskupa!

2020-03-29 10:32 RW
Komunia 2020 odwołana? Jest ważna DECYZJA arcybiskupa!
Autor: Adam Staskiewicz / East News Komunia 2020 odwołana? Jest ważna DECYZJA arcybiskupa!

Pierwsza Komunia Święta nie odbędzie się? Takie pytanie zadają rodzice, ale również najmłodsi, którzy po raz pierwszy mają przyjąć ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba. Ta niepewność spowodowana jest pandemią koronawirusa. Czy dzieci nie pójdą do Komunii? Scenariusze, w specjalnym dekrecie, wydał arcybiskup Stanisław Gadęcki.

Komunia 2020 odwołana? Rodzice zastanawiają się i zadają pytanie czy komunie święte 2020 nie odbędą się? Mamy najnowszy scenariusz dotyczący pierwszej komunii świętej, ale niestety - nie są to dobre wieści. W czasie specjalnej konferencji prasowej polski rząd wprowadził nowe, zaostrzone restrykcje, które mają na celu walkę z pandemią. Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, a także minister zdrowia, Łukasz Szumowski poinformowali między innymi o zakazie gromadzeń czy poruszaniu się w grupach większych niż dwie osoby. Ograniczenia są wprowadzone na mocy ustawy o chorobach zakaźnych. Dotyczą również kościoła. W mszach świętych i pogrzebach może uczestniczyć do pięciu osób, nie wliczając w to osób pełniących posługę. Dlatego też pojawiło zalecenie, które przekazał metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gadęcki. 

Zobacz: Święcenie pokarmów 2020 ODWOŁANE - Wielkanoc bez święconki? Są nowe zalecenia!

Komunia 2020 odwołana? Czy komunia święta się odbędzie?

Komunia 2020 odwołana, takiej wiadomości nie chcą słyszeć szczególnie dzieci. Niestety, w dekrecie, który został wydany w związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa, arcybiskup Stanisław Gadęcki poinformował jednoznacznie: jeśli stan pandemii i później epidemii nie zostanie wycofany, a dzieci nie wrócą do szkół, będzie trzeba odwołać wszystkie pierwsze komunie święte. 

Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I komunii świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na I komunię świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę

- czytamy w dekrecie. Dodał również, że rodzice nie mają obowiązku zgodzić się, by dziecko po pandemii przystępowało do komunii. Co wtedy?

Policja ostrzega przez megafony. Nie wychodź z domu.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Arcybiskup zalecił, że w momencie, gdy rodzice nie zdecydowali się na komunię świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, to należy im to umożliwić w terminie późniejszym. Chodzi o podjęcie indywidualnej decyzji w momencie, gdy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło. Co więcej odwołane są także wszystkie spotkania z spotkania z dziećmi komunijnymi i z ich rodzicami.

Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi)

Najnowsze