Dzieci na sankach

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2022? [TERMINY, HARMONOGRAM]

2022-01-11 8:13

Ferie zimowe 2022 to czas, na którego nadejście z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie. W tym roku ponownie odbędą się one w różnych terminach. Pierwsza tura ferii zimowych tuż, tuż. Sprawdźcie, kiedy dokładnie zaczynają się ferie w Polsce 2022. Wszystkie terminy znajdziecie w tym artykule.

Ferie zimowe 2022 - kiedy są? To pytanie jest jednym z tych, na które odpowiedzi poszukuje coraz więcej uczniów. Obok wakacji to właśnie ferie zimowe są najdłuższym okresem wypoczynku przewidzianym w harmonogramie roku szkolnego. W zeszłym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, przerwa zimowa od zajęć dydaktycznych została ustalona dla wszystkich uczniów w jednym terminie. W tym roku Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało się na powrót do rozwiązania stosowanego przed wybuchem pandemii, czyli rozłożenie ferii zimowych z podziałem na województwa. Oznacza to, że w danym terminie przerwą od szkoły będą cieszyli się mieszkańcy wybranych województw. W sumie zaplanowano cztery tury. Jeśli poszukujecie szczegółowych informacji, to dobrze trafiliście. Poniżej prezentujemy harmonogram ferii zimowych z podziałem na poszczególne województwa. Pierwsza tura rozpoczyna się już za moment, bo 17 stycznia.

Sonda
Masz już plany na ferie zimowe 2022?

Ferie zimowe 2022 - terminy

Kiedy ferie zimowe? Jak wspomnieliśmy, ferie zimowe 2022 zaczynają się już 17 stycznia, a zakończą się 27 lutego. Poniżej prezentujemy harmonogram z podziałem na województwa.

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?