Szkoła

i

Autor: pixabay Matura 2022 - kiedy wyniki egzaminów z języka polskiego

Kiedy wyniki matury z polskiego 2022? Kiedy ogłoszenie?

2022-05-03 13:48

Już w maju uczniowie klas maturalnych zmierzą się z największym edukacyjnym wyzwaniem wszystkich lat nauki. Jednym z obowiązkowych przedmiotów jest język polski, do którego przystąpią absolwenci, którzy zechcą zdać egzamin dojrzałości, a wyniki zostaną opublikowane w wakacje. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki matury 2022 z języka polskiego?

Główna sesja maturalna rozpocznie się już 4 maja 2022 (środa) i potrwa do 23 maja 2022 (poniedziałek). Natomiast sesja maturalna dodatkowa odbędzie się w dniach 1-15 maja 2022. Do rozpoczęcia egzaminów dojrzałości pozostało już niewiele czasu, a uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych zapewne ciekawią daty egzaminów oraz terminy wyników matur 2022.

Jednym z obowiązkowych przedmiotów maturalnych jest język polski. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym odbędzie się dnia 4 maja w środę o godzinie 9:00. Natomiast egzamin rozszerzony z języka polskiego zostanie przeprowadzony 10 maja we wtorek o godz. 9:00.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lektury na maturę 2022 - najlepsze streszczenia! Te książki warto powtórzyć

Wyniki matur 2022 – data ogłoszenia wyników z języka polskiego

Matura z języka polskiego to egzamin składający się z dwóch części. Pierwsza dotyczy czytania ze zrozumieniem, gdzie znajdują się dwa teksty dotyczące literatury, kultury czy filozofii. Za tę część można otrzymać maksymalnie 20 punktów. Druga część to rozprawka, którą trzeba napisać na podstawie wybranego tematu; lub interpretacja wiersza. Za tę część natomiast można uzyskać maksymalnie 50 punktów. Aby zdać maturę 2022 należy uzyskać minimum 30 procent punktów. W tym roku nie trzeba zdawać ustnych egzaminów z języka polskiego. Mogą do nich przystąpić jedynie uczniowie, którzy potrzebują wyniku z matury ustnej w rekrutacji do szkoły wyższej poza granicami Polski.

Wyniki matur 2022 z języka polskiego absolwenci szkół ponadpodstawowych poznają 5 lipca 2022 roku między godziną 8:00, a 10:00 na stronie Okręgowej Komisji Edukacyjnej (OKE). Należy pamięta, że do sprawdzenia wyników matur potrzebny jest login i hasło, które wszyscy uczniowie dostają w szkole. Przy logowaniu trzeba będzie podać również swój numer pesel.

ZOBACZ TAKŻE: Jakie studia powinieneś wybrać? Przekonaj się już teraz! [QUIZ]

Sonda
Matura ze znajomości rapu - to dobry pomysł?
Lektury szkolne - filmy. Ekranizacje książek, które pomogą w nauce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE