Kiedy wracamy do szkoły? Kiedy koniec nauki zdalnej?

2020-11-01 22:13 MK
Uczniowie w szkole
Autor: GRZEGORZ PRESS/REPORTER

Zgodnie z decyzją polskiego rządu uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej. Jest to jeden ze sposób na walkę ze stale zwiększającą się liczbą zakażeń koronawirusem. Kiedy wracamy do szkoły? - pytają uczniowie w sieci. Na ESKA.pl sprawdziliśmy, na kiedy przewidziano koniec nauki zdalnej.

Spis treści

  1. Kiedy wracamy do szkoły?

Kiedy wracamy do szkoły? - oto jedno z najczęściej wyszukiwanych pytań w ostatnich dniach. Setki tysięcy uczniów, którzy decyzją rządu powrócili do nauki zdalnej zastanawiają się, jak długo będą musieli kontynuować swoje przygotowania do poszczególnych egzaminów w tym trybie. W piątek 23 października odbyła się zapowiadana dwa dni wcześniej konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w trakcie której poinformowano o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Cała Polska została objęta strefą czerwoną, co jest równoznaczne z końcem nauki hybrydowej w szkołach ponadpodstawowych, które do tej pory znajdowały się w strefie żółtej. Ponadto, również uczniowie szkół podstawowych w klasach od IV do VIII przeszli na tryb nauki zdalnej, a młodzież poniżej 16. roku życia musi przemieszczać się pod opieką rodzica bądź opiekuna między godziną 8:00 a 16:00. Kiedy uczniowie mogą się spodziewać powrotu do szkół? Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało datę.

ESKA XD #007

Kiedy wracamy do szkoły?

Odpowiedź na to pytanie została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej portalu Gov.pl. Obostrzenia, o których poinformował  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki mają obowiązywać dwa tygodnie, do 8 listopada 2020 roku. Niewykluczone, że data ta ulegnie zmianie. Zgodnie z zapowiedziami konferencje prasowe z udziałem premiera mają odbywać się co tydzień.

Najnowsze