Kiedy starsze klasy wrócą do szkół? Minister edukacji podał warunek!

2021-01-13 11:59 MK
Szkoła
Autor: Piotr Molecki/East News

Zgodnie z decyzją rządu już w najbliższy poniedziałek uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych powrócą do szkół, by kontynuować naukę w formie stacjonarnej. W trakcie konferencji prasowej nie podano jednak oficjalnej daty, na kiedy zaplanowano powrót pozostałych roczników. Kiedy starsze klasy wrócą do szkół? Co na ten temat mówi szef Ministerstwa Edukacji i Nauki?

Kiedy starsze klasy wrócą do szkół? Poznania odpowiedzi na to pytanie wyczekuje coraz więcej osób. W poniedziałek 11 stycznia odbyła się konferencja z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra edukacji Przemysława Czarnka, w trakcie której poinformowali oni o decyzjach rządu związanych z powrotem uczniów do szkół. Oficjalnie ogłoszono, że zgodnie z zapowiedziami do szkół jako pierwsi wrócą najmłodsi uczniowie, uczęszczający do klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia dla tych roczników rozpoczną się po feriach zimowych, w poniedziałek 18 stycznia. W głowach uczniów, rodziców i nauczycieli od razu pojawiło się pytanie o to, co z klasami 4-8 i uczniami szkół ponadpodstawowych? Na ten temat wypowiedział się szef Ministerstwa Edukacji i Nauki. Przemysław Czarnek poinformował o warunkach, które muszą zajść, by można było umożliwić wszystkim uczniom kontynuowanie nauki w formie stacjonarnej.

Kiedy starsze klasy wrócą do szkół?

Zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji do szkół w pierwszej kolejności powrócą uczniowie z klas 1-3. Starsze roczniki będą kontynuować naukę w formie zdalnej. Do kiedy? To pytanie pojawia się w głowach zarówno uczniów, jak i rodziców oraz nauczycieli. Głos w tej sprawie zabrał minister edukacji Przemysław Czarnek.

- Najszybciej, jak to jest możliwe, biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i rozwoju pandemii koronawirusa. Cieszę się, że wracają uczniowie klas I-III. Będziemy monitorować każdego dnia, jak wygląda sytuacja w każdej szkole, jeśli chodzi o rozwój pandemii koronawirusa, o ewentualne ogniska zakaźne po to, żeby to dało podstawę do dalszej weryfikacji sytuacji. (...) Warunki muszą być takie, żeby była stabilizacja, jeżeli chodzi o rozwój pandemii koronawirusa i widoki na to, że się wypłaszcza albo wręcz maleje liczba zakażeń, a nie rośnie - powiedział.

Na ten moment nie ma oficjalnej daty powrotu uczniów starszych klas do szkół.

W bydgoskich szkołach ruszyły egzaminy zawodowe
Najnowsze