Kiedy koniec zimy 2022 w Polsce? Przed nami MROŹNE tygodnie

2022-01-19 14:18
Wiosna w Polsce
Autor: Marek BAZAK/East News

Zima 2022 nie ustępuje. Za nami bardzo zimne dni, obfitujące w niespotykane często zjawiska, takie jak chociażby burze śnieżne. Synoptycy nie mają wątpliwości, że ciepło szybko nie zawita do naszego kraju. Przed nami kolejne mroźne tygodnie. Na kiedy datowany jest koniec zimy?

Spis treści

  1. Koniec zimy 2022 - kiedy?

Koniec zimy 2022 to coś, na co czekają wszyscy fani ciepła. Trzeba przyznać, że mróz dał się nam we znaki. Synoptycy nie mają jednak złudzeń, że wyczekiwane przez wielu ocieplenie nie nastąpi zbyt szybko. Styczeń 2022 przyniósł nam szokujące zmiany w pogodzie. Po siarczystych mrozach na termometrach znowu pojawiły się dodatnie temperatury. Sielanka pogodowa nie trwała jednak długo. Pod koniec zeszłego tygodnia pogoda zaczęła się zmieniać. Warunki pogodowe były tak niesprzyjające, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało odpowiednie alerty przed zagrożeniami wynikającymi z silnych wichur. W poniedziałek 17 stycznia mieszkańcy całej Polski mogli zaobserwować zjawisko, jakie nieczęsto ma miejsce w przyrodzie. Burze śnieżne przeszły przez cały kraj, napawając grozą. Jak wyglądają długoterminowe prognozy pogody na najbliższy czas? Przyjdzie wiosna?

Sonda
Czy czekasz już na wiosnę?

Koniec zimy 2022 - kiedy?

Długoterminowa prognoza pogody na styczeń i luty 2022 nie napawa optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że zima jeszcze trochę z nami zostanie. Nic nie wskazuje na to, by miała ona obfitować w ponowne burze śnieżne, jednak powinniśmy być przygotowani na temperatury poniżej zera. Ocieplenia powinniśmy spodziewać się dopiero w... drugiej połowie lutego. Wtedy to, zdaniem synoptyków, na termometrach ponownie zobaczymy dodatnie temperatury, na poziomie około 6 stopni. Nadejście wiosny z prawdziwego zdarzenia datowane jest natomiast na kwiecień. Wytrzymacie? 

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze