Kiedy będzie ciepło 2022? Kiedy przyjdzie wiosna?

i

Autor: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER / EAST NEWS Kiedy będzie ciepło 2022? Kiedy przyjdzie wiosna?

Kiedy będzie ciepło 2022? Kiedy przyjdzie wiosna?

2022-03-13 12:03

Mrozy w Polsce dały się już mocno we znaki. Za nami zimny grudzień, a zgodnie z przewidywaniami synoptyków przed nami kolejne dni z niskimi temperaturami. Kiedy zrobi się ciepło 2022? Przekonajcie się sprawdzając już teraz najnowsze prognozy.

Spis treści

  1. Kiedy będzie ciepło 2022? [PROGNOZA]
  2. Kiedy przyjdzie wiosna w Polsce 2022?

Kiedy będzie ciepło 2022? Zastanawiacie się, kiedy przyjdzie wiosna w Polsce 2022? Prognoza pogody długoterminowa wyraźnie pokazuje, w którym terminie możecie się spodziewać wyższych temperatur. Grudzień był bardzo mroźny, z dużymi opadami śniegu. Na początku stycznia mieliśmy ocieplenie, ale kilka dni później powróciły zimne noce z temperaturami poniżej 10 stopni Celsjusza poniżej zera. Zdecydowanie plusem jest to, że dzień trwa coraz dłużej i niewątpliwie miało to znaczący wpływ na to, iż wiele osób mocno zatęskniło za słońcem. Jeśli należycie do tego grona, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Pierwszy powiew ciepła spodziewany jest dopiero za kilka tygodni.

Silny mróz wraca do Polski! Wiemy, kiedy na termometrach -15

River - tak powstawał teledysk Krystiana Ochmana! Byliśmy na planie [TYLKO U NAS]

Kiedy będzie ciepło 2022? [PROGNOZA]

Kiedy będzie ciepło 2022? Takie pytanie zadają osoby, które liczą, że koniec zimy 2022 nadejdzie szybciej niż zwykle. Jeszcze w styczniu mieliśmy mrozy sięgające nawet -15 stopni Celsjusza w dzień i -20 stopni Celsjusza w nocy. Pierwsze prawdziwie słoneczne i bezchmurne dni spodziewane są na początku lutego, jednak wtedy też termometry pokażą poniżej zera stopni. 

Ocieplenie spodziewane jest dopiero w okolicach 20 lutego. W dzień temperatura przekroczy 6 stopni Celsjusza, jednak w nocy wciąż występować będą mrozy. Zgodnie z najnowszymi przewidywaniami, wiosna 2022 zawita dopiero na początku kwietnia. Wtedy na termometrach 13 stopni Celsjusza w Warszawie, 14 stopni Celsjusza w Krakowie i ponad 15 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Kiedy przyjdzie wiosna w Polsce 2022?

Kiedy będzie wiosna 2022? Pierwszy dzień wiosny 2022 już 21 marca. To właśnie wtedy dzień stanie się dłuższy niż noc.

Sonda
Czy czekasz już na wiosnę?