Kiedy będzie ciepło 2022? Kiedy przyjdzie wiosna?

2022-03-13 12:03
Kiedy będzie ciepło 2022? Kiedy przyjdzie wiosna?
Autor: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER / EAST NEWS Kiedy będzie ciepło 2022? Kiedy przyjdzie wiosna?

Mrozy w Polsce dały się już mocno we znaki. Za nami zimny grudzień, a zgodnie z przewidywaniami synoptyków przed nami kolejne dni z niskimi temperaturami. Kiedy zrobi się ciepło 2022? Przekonajcie się sprawdzając już teraz najnowsze prognozy.

Spis treści

  1. Kiedy będzie ciepło 2022? [PROGNOZA]
  2. Kiedy przyjdzie wiosna w Polsce 2022?

Kiedy będzie ciepło 2022? Zastanawiacie się, kiedy przyjdzie wiosna w Polsce 2022? Prognoza pogody długoterminowa wyraźnie pokazuje, w którym terminie możecie się spodziewać wyższych temperatur. Grudzień był bardzo mroźny, z dużymi opadami śniegu. Na początku stycznia mieliśmy ocieplenie, ale kilka dni później powróciły zimne noce z temperaturami poniżej 10 stopni Celsjusza poniżej zera. Zdecydowanie plusem jest to, że dzień trwa coraz dłużej i niewątpliwie miało to znaczący wpływ na to, iż wiele osób mocno zatęskniło za słońcem. Jeśli należycie do tego grona, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Pierwszy powiew ciepła spodziewany jest dopiero za kilka tygodni.

Silny mróz wraca do Polski! Wiemy, kiedy na termometrach -15

River - tak powstawał teledysk Krystiana Ochmana! Byliśmy na planie [TYLKO U NAS]

Kiedy będzie ciepło 2022? [PROGNOZA]

Kiedy będzie ciepło 2022? Takie pytanie zadają osoby, które liczą, że koniec zimy 2022 nadejdzie szybciej niż zwykle. Jeszcze w styczniu mieliśmy mrozy sięgające nawet -15 stopni Celsjusza w dzień i -20 stopni Celsjusza w nocy. Pierwsze prawdziwie słoneczne i bezchmurne dni spodziewane są na początku lutego, jednak wtedy też termometry pokażą poniżej zera stopni. 

Ocieplenie spodziewane jest dopiero w okolicach 20 lutego. W dzień temperatura przekroczy 6 stopni Celsjusza, jednak w nocy wciąż występować będą mrozy. Zgodnie z najnowszymi przewidywaniami, wiosna 2022 zawita dopiero na początku kwietnia. Wtedy na termometrach 13 stopni Celsjusza w Warszawie, 14 stopni Celsjusza w Krakowie i ponad 15 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Kiedy przyjdzie wiosna w Polsce 2022?

Kiedy będzie wiosna 2022? Pierwszy dzień wiosny 2022 już 21 marca. To właśnie wtedy dzień stanie się dłuższy niż noc.

Sonda
Czy czekasz już na wiosnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze