Kiedy koniec upałów? Mordercze temperatury szybko nie odpuszczą?

2022-07-21 10:37
Upały na świecie
Autor: Sylvia Lederer/Xinhua News/East News

Upały w Polsce od kilku nie dają nam spokoju. Po stosunkowo chłodnej pierwszej połowie lipca do naszego kraju nadciągnęła fala gorąca znad Afryki, a wskaźniki na termometrach pokazują nawet 38 stopni! Synoptycy zapowiadają, że w najbliższych dniach zrobi się chłodniej, ale wciąż będzie bardzo ciepło. Kiedy koniec upałów?

Upały w Polsce - kiedy koniec? Jak prezentuje się prognoza pogody na najbliższe dni? Czy koniec lipca przyniesie ukojenie? Odpowiedzi na te i podobne pytania od kilku dni poszukują właściwie wszyscy Polacy. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków fala ekstremalnego gorąca znad Afryki dotarła także do naszego kraju, czego efektem są temperatury przekraczające nawet 38 stopni Celsjusza. Takie liczby odnotowano między innymi we Wrocławiu. Najnowsze prognozy pogody na lipiec 2022 z pewnością nie ucieszą osób, które miały nadzieję na szybkie ochłodzenie. Eksperci sugerują, że wskaźniki na termometrach rzeczywiście pokażą odrobinę niższe wartości, jednak wciąż powinniśmy spodziewać się żaru z nieba. Sprawdźcie, jak prezentuje się prognoza pogody na tydzień weekend 22-24 lipca.

Afrykańskie upały w Polsce 2022 - kiedy i gdzie?! Będzie prawdziwe piekło! [PROGNOZA]

Lady Gaga - trasa Chromatica Ball. Koncert w Düsseldorfie

Kiedy koniec upałów 2022?

Najbliższe dni nie przyniosą znacznego ukojenia. Jak wynika z publikowanych prognoz, w najbliższy weekend będzie nieco chłodniej, jednak nie można mówić o znacznym ochłodzeniu. Wskaźniki na termometrach wciąż będą pokazywać wartości oscylujące wokół 30 stopni. Takie pogody mogą utrzymać się nawet do pierwszego tygodnia sierpnia. Warto zatem pomyśleć o wypoczynku, by jak najlepiej wykorzystać wakacyjną aurę.

Sonda
Czy lubisz upały?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze