Afrykańskie upały w Polsce 2022 - kiedy i gdzie?! Będzie prawdziwe piekło! [PROGNOZA]

2022-07-20 12:25
Afrykańskie upały w Polsce 2022 - będzie prawdziwe piekło! Niepokojąca prognoza
Autor: Jan Graczynski/East News Afrykańskie upały w Polsce 2022 - będzie prawdziwe piekło! Niepokojąca prognoza

Upały w Polsce w lipcu 2022 dadzą się mocno we znaki. Pogodowi eksperci nie mają wątpliwości, że tak ciepło w tym roku jeszcze nie było. Wydane bowiem zostały ostrzeżenia trzeciego stopnia, które będą obowiązywać w zachodniej części kraju. Kiedy i gdzie najcieplej? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze przewidywania już teraz.

Spis treści

  1. Afrykańskie upały w Polsce 2022 - kiedy najcieplej?
  2. Pogoda w Polsce 2022 - do kiedy ciepło?

Afrykańskie upały w Polsce 2022 to pewniak i jeszcze zatęsknicie za chłodniejszymi dniami z opadami deszczu. Pogoda w lipcu 2022, a dokładniej w ostatnich dwunastu dniach tego miesiąca, sprawi, że osoby będące na urlopie bardzo skorzystają z mocno grzejących promieni słonecznych. Kiedy będzie ciepło? Pierwszy powiew afrykańskiego powietrza poczujecie 19 lipca 2022. Jeszcze goręcej będzie 20 lipca, kiedy to termometry pokażą nawet 36 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. W centrum nieco chłodniej, choć wciąż gorąco. Z każdym kolejnym dniem temperatura będzie spadać, ale nie zrobi to większej różnicy. W nadchodzących dwóch tygodniach będziemy cieszyć się prawdziwym latem!

Horoskop miłosny na WAKACJE 2022. Kto się zakocha i przeżyje szalone lato?

Jak zrobić sylwetkę w 5 minut [FAKE BODY] | ESKA XD - Fit vlog #53

Afrykańskie upały w Polsce 2022 - kiedy najcieplej?

W czerwcu mieliśmy do czynienia z dużą falą upałów i wydawać się mogło, że cieplej już nie będzie. A jednak najcieplejsze dni dopiero przed nami. 19 lipca na zachodzie kraju będzie od 32 do 33 stopni Celsjusza. W centrum od 28 do 30 stopni, a na południu kraju od 25 do 28 stopni Celsjusza. Kulminacja upału nastąpi 20 lipca, kiedy to mieszkańcy Zielonej Góry zobaczą na swoich termometrach nawet 36 stopni. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia. 

Pogoda w Polsce 2022 - do kiedy ciepło?

Upał w Polsce utrzyma się minimum przez dwa tygodnie. Zgodnie z długoterminową prognozą pogody tropikalne ciepło zostanie w naszym kraju do 13 sierpnia. Później temperatura spadnie średnio do 20 stopni Celsjusza, a przez kilka dni będzie padać deszcz.

Nauka zdalna od WRZEŚNIA 2022? Minister TYMI słowami nie zostawił wątpliwości!

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?

Nawet największe upały da się przetrwać, jeśli będziemy przestrzegać TYCH zasad.

Włącz podcast i dowiedz się więcej!

Listen to "Jak radzić sobie z upałami?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze