Pusta sala lekcyjna

i

Autor: Pixabay

Kiedy kończy się rok szkolny 2022 dla maturzystów? Ile dni do końca szkoły?

2022-04-25 12:04

Koniec kwietnia zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że lada moment zakończenie roku szkolnego dla maturzystów. Jeśli jesteście ciekawi, kiedy dokładnie wypada koniec roku szkolnego dla osób kończących edukację w szkołach ponadpodstawowych, to dobrze trafiliście. Sprawdźcie, ile dni zostało do końca zajęć. To już zaledwie chwila!

Kiedy zakończenie roku szkolnego maturzystów 2022? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje nie tylko coraz więcej uczniów, ale również ich rodzice oraz młodsi koledzy i koleżanki. Jak wiadomo, ze względu na wypadające w maju matury zakończenie roku szkolnego dla uczniów kończących naukę w szkołach ponadpodstawowych jest zaplanowane wcześniej, niż w czerwcu. Ma to związek z daniem maturzystom chwili czasu na jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości i podsumowanie potrzebnej do zdania go wiedzy. Przed maturzystami egzaminy zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. W tym roku, tak jak latach w ubiegłych, przystąpienie do matury ustnej nie jest obowiązkowe. Wielu uczniów poszukuje informacji na temat tego, kiedy dokładnie wypada koniec roku szkolnego dla maturzystów. Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje w oparciu o harmonogram zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zobacz też: Matura 2022 - TERMINY. Kiedy egzaminy dojrzałości? Data i harmonogram

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?

Koniec roku szkolnego maturzyści 2022

Chociaż ciężko w to uwierzyć, ten tydzień będzie ostatnim spędzonym w szkole dla setek tysięcy uczniów. Zakończenie roku szkolnego 2022 dla maturzystów zostało zaplanowane na piątek, 29 kwietnia. Tego dnia uczniowie kończący edukację w szkołach ponadpodstawowych pojawią się w placówkach, by pożegnać kolegów i koleżanki z klasy oraz nauczycieli. W kolejnym tygodniu rozpoczną się matury. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące egzaminów maturalnych znajdziecie oczywiście na naszej stronie. 

Allan Krupa Enso o polskich raperach. Nie chce być jak Taco Hemingway!