Dzieci w szkole

i

Autor: Piotr Molecki/East News

SZKOŁA

Kiedy jest wystawienie ocen na 1. semestr? Uczniowie mają coraz mniej czasu na ich poprawienie!

2023-11-21 12:22

Coraz więcej uczniów zastanawia się, do kiedy trwa wystawianie ocen za dobiegający końca 1. semestr. Mimo że stopnie w większości przypadków nie znajdują się na świadectwie, mają realny wpływ na to, jaka będzie ocena końcowa z danego przedmiotu. Nauczyciele często stosują bowiem średnią ważoną. Kiedy dokładnie kończy się pierwszy semestr roku szkolnego 2023/24?

Kiedy koniec pierwszego semestru 2023/24? Do kiedy trwa wystawianie ocen w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych? Coraz więcej uczniów poszukuje odpowiedzi na te pytania. Nic dziwnego - w końcu mamy już koniec listopada. Przed uczniami pierwsza okazja do dłuższego niż zwykle odpoczynku. Mowa oczywiście o wypadającej w drugiej połowie grudnia przerwie świątecznej do zajęć. I o ile dodatkowe dni wolnego od lekcji cieszą każdego ucznia, tak świadomość dobiegającego końca półrocza już mniej. Dzieciom i młodzieży zależy na poprawieniu ocen, bo te, choć w większości przypadków nie zagoszczą na świadectwie, mają realny wpływ na oceny końcowe z poszczególnych przedmiotów. Do kiedy trwa wystawianie ocen za pierwszy semestr nowego roku szkolnego 2023/24? Czasu jest faktycznie coraz mniej, jednak wciąż wystarczająco dużo, by zadbać o lepsze wyniki i zasiąść do wigilijnego stołu bez stresu.

Dni wolne od szkoły w listopadzie i grudniu 2023. Uczniowie mogą liczyć na sporo dodatkowego odpoczynku!

Kto napisał tę lekturę? Przetestuj w quizie swoją pamięć ze szkolnej ławki!

Pytanie 1 z 10
Arcydzieło literatury zaliczane również do kanonu lektur szkolnych, "Mistrza i Małgorzatę" napisał:

Wystawienie ocen za 1. semestr

Koniec pierwszego semestru, w przeciwieństwie do końca roku szkolnego, nie ma jednej ustalonej daty. Wielu uczniów za początek drugiego semestru traktuje powrót do szkół po feriach zimowych, a ich terminy ustalane są w zależności od miejsca zamieszkania. W większości placówek oświatowych wystawienie ocen za pierwszy semestr ma miejsce w połowie, a czasami dopiero pod koniec stycznia. Warto jednak już teraz zapytać swojego wychowawcę o szczegóły.