Zegar jesień

i

Autor: Pixabay Zmiana czasu 2022. Kiedy trzeba przestawić zegark na czas zimowy?

Kiedy jest przesilenie jesienne 2022? W tym roku data rozpoczęcia jesieni jest wyjątkowa!

2022-09-21 16:17

Jesień 2022 za pasem. W tym roku jesień kalendarzowa i astronomiczna wypadają w tym samym dniu. Ta druga ściśle związana jest z równonocą jesienną, która wyznacza jej początek. Sprawdźcie, o której godzinie zaczyna się jesień we wrześniu tego roku.

Przesilenie jesienne to termin, którego używamy do opisania złego stanu samopoczucia wynikającego ze zmian w pogodzie, ale nie tylko. Często stosuje się je także w kontekście równonocy jesiennej, która wyznacza początek astronomicznej jesieni. Chociaż wyglądając za okno, można by pomyśleć, że jesień zawitała do nas już jakiś czas temu, lato 2022 oficjalnie jeszcze trwa. W tym roku początek kalendarzowej, jak i astronomicznej jesieni wypada w tym samym dniu, co nie jest bardzo częstym zjawiskiem. Warto zatem już teraz sprawdzić, o której dokładnie Słońce przekroczy Punkt Wagi. Nadejściu jesieni może towarzyszyć przesilenie jesiennie, czyli osłabienie organizmu, rozdrażnienie oraz zdecydowanie słabsze samopoczucie. Znany jest dokładny co do minuty termin rozpoczęcia astronomicznej jesieni.

Pierwszy dzień jesieni 2022 - kiedy jest? Kiedy koniec lata?

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Równonoc jesiennie, przesilenie jesienne

W tym roku jesień kalendarzowa i astronomiczna zaczynają się w tym samym dniu, czyli 23 września. Początek jesieni astronomicznej ściśle związany jest jednak z równonocą jesienną, czyli momentem, kiedy Słońce przekroczy Punkt Wagi. Astronomiczna jesień 2022 rozpocznie się dokładnie 23 września o godzinie 03:04. Tego dnia odczuwalne może być gorsze samopoczucie.

Sonda
Równonoc jesienna. Wierzysz w jej magiczną moc?