Jesień

i

Autor: Pixabay

Pierwszy dzień jesieni 2022 - kiedy jest? Kiedy koniec lata?

2022-09-20 12:51

Chociaż pogoda jest już mocno jesienna, według kalendarza wciąż mamy lato. To jednak za moment oficjalnie się kończy. W tym roku pierwszy dzień jesieni astronomicznej i kalendarzowej przypada w tym samym czasie. Sprawdźcie dokładną datę rozpoczęcia kolejnej pory roku.

Jesień 2022 - pierwszy dzień następującej po lecie pory roku zbliża się wielkimi krokami. Chyba żadna z pór roku nie budzi tak skrajnych emocji jak właśnie jesień. Jedni kochają ją za bogactwo kolorów, spadające liście i kasztany, a także długie wieczory, inni zaś nienawidzą za spadek temperatury, wzrost zachorowań i ogólne przygnębienie. Mimo że lato 2022 jeszcze trwa, to za oknami na próżno go szukać. Początek września przyniósł wielkie zmiany w pogodzie, a eksperci pogodowi uznali pierwszą połowę miesiąca za najzimniejszą od 2014 roku. I choć prognozy pogody na ten tydzień dają nadzieję na delikatne ocieplenie, bowiem w niedzielę wskaźniki na termometrach dobiją na zachodzie naszego kraju 20 stopni, to o powrocie lata z prawdziwego zdarzenia nie ma już mowy. W tym roku pierwszy dzień kalendarzowej jesieni będzie również pierwszym dniem astronomicznej. Warto już teraz zaznaczyć tę datę w kalendarzu.

Kiedy kończy się lato, a zaczyna jesień 2022? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni

Roksana Węgiel o OSIEMNASTCE. Zdradziła swoje plany!

Jesień 2022 - kalendarzowa a astronomiczna

Kiedy zaczyna się jesień kalendarzowa, a kiedy astronomiczna? W tym roku to ta sama data! O rozpoczęciu jesieni będzie można bowiem mówić już w najbliższy piątek, 23 września 2022 roku. Jesień meteorologiczna, bo i taką wyróżniamy, zaczęła się znacznie wcześniej, bo już 1 września. O ile jesień kalendarzowa ma stałą datę, tak początek jesieni astronomicznej związany jest ze zjawiskiem równonocy jesiennej. Ta w tym roku rozpocznie się właśnie 23 września o godzinie 3:03. 

Sonda
Lubisz jesień?