Uczennice wypoczywają na łonie natury

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Kiedy jest dzień wagarowicza 2022? Czy to dzień wolny od szkoły?

2022-03-15 12:19

Dzień wagarowicza to jeden z dni, na których nadejście uczniowie czekają najbardziej. Tego dnia wielu z nich decyduje się na zrobienie sobie wolnego od zajęć dydaktycznych. Ci, którzy zdecydują się jednak na odwiedzenie placówki, mogą liczyć na taryfę ulgową. Kiedy wypada dzień wagarowicza w 2022 roku?

Dzień wagarowicza 2022 - kiedy obchodzimy to wyjątkowe uczniowskie święto? Nadejście wiosny to coś, na co z uśmiechem reagują nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Dobry humor udziela się właściwie wszystkim. Zgodnie z tradycją pierwszy dzień wiosny to również obchodzony w szkołach dzień wagarowicza. W tym dniu uczniowie często decydują się na zrobienie sobie wolnego od zajęć dydaktycznych i wspólnie wybierają się na przykład na łono natury. Warto jednak pamiętać, że uczniów przebywających nielegalnie poza szkołą w trakcie trwania zajęć można wylegitymować. Aby zachęcić dzieci i młodzież do odwiedzenia placówek, dyrekcja i nauczyciele organizują w tym dniu liczne atrakcje, takie jak apele, konkursy czy wspólne topienie Marzanny. Tegoroczny dzień wagarowicza będzie wyjątkowym, bowiem pierwszy raz od 2019 roku uczniowie będą świętować go w szkole, a nie w trybie zdalnym. Kiedy wypada święto?

Sonda
Wybierasz na wagary 21 marca?

Kiedy jest dzień wagarowicza 2022?

Pójście na wagary w dzień wagarowicza to dla wielu uczniów tradycja. Są jednak i tacy, którzy tego dnia decydują się na pójście do szkoły i spędzenie czasu z koleżankami i kolegami, biorąc udział w licznych konkurencjach, pokazach bądź wspólnym topieniu Marzanny. Dzień wagarowicza jest co roku obchodzony w tym samym dniu - 21 marca. Jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE