Kalush Orchestra - Stefania

i

Autor: Maxim Fesenko / eurovision.tv Maxim Fesenko

Kalush - wygrali Eurowizję, teraz pokazali piękne serce. Ich gest wzruszy twardzieli!

2022-05-28 10:24

Eurowizja 2022 ma już zwycięzców. Są to członkowie grupy Kalush Orchestra, czyli reprezentanci Ukrainy. Kraj wygrał już trzeci raz, ostatnio w 2016 z Jamalą. Tegoroczni zwycięzcy nie zostawią dla siebie słynnego trofeum. Prestiżowa statuetka została wystawiona na sprzedaż. Pieniądze trafią na szczytny cel!

Kalush Orchestra wygrali 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. To oni zostali następcami zespołu Maneskin i przez rok będą objeżdżać Europę jako zwycięzcy konkursu. W nagrodę dostali słynne eurowizyjne trofeum, czyli kryształowy mikrofon. Okazuje się jednak, że nie zatrzymają go dla siebie. We wtorek 17 maja odbyła się konferencja prasowa, podczas której członkowie grupy poinformowali, że statuetka zostanie wystawiona na sprzedaż. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla Ukrainy. Licytacja już się rozpoczęła i każdy może wziąć w niej udział. Gdzie można kupić kryształowy mikrofon? Jakie są zasady? Sprawdź niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Stefania po polsku - piosenka Ukrainy: o czym śpiewa Kalush Orchestra?

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Eurowizja 2022 - licytacja nagrody

Licytacja nagrody, którą zdobył zespół Kalush Orchestra, już trwa. Zasady są jednak specyficzne. Aby dostać statuetkę, trzeba przelać pieniądze na konto bankowe wskazanej przez zespół fundacji. Osoba, która przeleje najwięcej pieniędzy dla potrzebujących, dostanie kryształowy mikrofon. Licytację znajdziecie TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE: Krystian Ochman nie wygrał Eurowizji, ale i tak wygrał wiele. Oto osiągnięcia, które zawdzięcza konkursowi

Sonda
Czy zasłużenie Kalush Orchestra wygrał Eurowizję?

Kalush Orchestra - kim są?

Kalush, czyli ukraiński zespół hip-hopowy z Kijowa występuje w pięcioosobowym składzie. Oprócz dźwiękowych wpływów ich ojczyzny, Kalush Orchestra prezentuje swoje ukraińskie pochodzenie poprzez stroje, takie jak tradycyjne huculskie kamizelki keptar, różowy bucket hat uszyty w typowym ukraińskim stylu lub stroje huculskich molfarów. W skład grupy wchodzą Ołeh Psiuk, Ihor Didenczuk, MC Kilimmen, Tymofij Muzyczuk i Witalij Dużyk.