Krystian Ochman - Eurowizja 2022

i

Autor: Corinne Cumming/eurovision.tv

Krystian Ochman nie wygrał Eurowizji, ale i tak wygrał wiele. Oto osiągnięcia, które zawdzięcza konkursowi

2022-05-17 11:43

Krystian Ochman ma już za sobą Eurowizję 2022. Jego udział w konkursie wywoływał wiele emocji wśród Polaków. Niektórzy liczyli na wygraną, ale tak się nie stało. Ochman zajął jednak 5. najlepszy wynik w historii polskich startów. Nie może się czuć przegranym, tym bardziej, że wiele zawdzięcza udziałowi w Eurowizji. Oto kilka przykładów.

Eurowizja 2022 dobiegła końca i znamy już zwycięzcę. To zespół Kalush Orchestra, który z piosenką Stefania reprezentował Ukrainę. Choć oficjalnie tylko oni będą mogli pochwalić się tytułem zwycięzcy Eurowizji, moralnych zwycięzców jest więcej. Hiszpania i Wielka Brytania po latach porażek znalazły się na podium, a Mołdawia niespodziewanie zajęła drugie miejsce w głosowaniu widzów. Sukcesami związanymi z tym konkursem może pochwalić się też Krystian Ochman. Polska zajęła 12. miejsce. Choć spodziewano się lepszego wyniku, nadal jest to dobre miejsce. Ochman osiągnął 5. najlepszy wynik w historii Polski na Eurowizji. Wyżej od niego byli jedynie Edyta Górniak, Ich Troje, Michał Szpak i Anna Maria Jopek. Co jeszcze osiągnął Ochman decydując się na wyjazd na Eurowizję?

ZOBACZ TAKŻE: Krystian Ochman odpalony jak nigdy. Nie uwierzycie, do czyjego występu tak wywijał!

EUROWIZJA - vlog nr 4

Krystian Ochman - sukcesy po Eurowizji

Na Eurowizji nie liczy się tylko zwycięstwo. Można z niej wyciągnąć o wiele więcej. Z pewnością zauważył to także Krystian Ochman. Po wielkim finale piosenka River znalazła się w notowaniach w 30 krajach, w tym między innymi... w Wietnamie! Utwór zajął także 130. miejsce na liście najchętniej słuchanych piosenek świata w dziennym notowaniu Apple Music. Dzień przed zakończeniem Eurowizji Ochman wydał również minialbum, który szybko znalazł się na 1. miejscu sprzedaży w Empiku. Na Spotify artysta ma już niemal milion miesięcznych słuchaczy, a bilety na jego koncerty wyprzedają się jak świeże bułeczki. Na konkursie Krystian poznał również muzyków z różnych zakątków świata. Planuje między innymi kolaboracje z Sheldonem Rileyem a Australii oraz zwycięzcami, czyli grupą Kalush Orchestra. Jak widać, warto brać udział w Eurowizji!