Kalush Orchestra z mocnym teledyskiem. Stefania nabiera zupełnie innego znaczenia

2022-05-16 11:27
Kalush Orchestra
Autor: MARCO BERTORELLO/AFP/East News // YouTube/Kalush Orchestra Mocny teledysk Kalush Orchestra do piosenki Stefania

Zwycięzcy Eurowizji 2022 nie zwalniają tempa. Dzień po wygranej w konkursie Kalush Orchestra opublikowali długo wyczekiwany teledysk do piosenki Stefania. W klipie uwzględniono straszne sceny pokazujące skalę wojny, z jaką muszą mierzyć się nasi wschodni sąsiedzi. Oglądając wideo, nietrudno o ciarki i łzy wzruszenia.

Kalush Orchestra - teledysk do piosenki Stefania nikogo nie pozostawi obojętnym. Chociaż od finału Konkursu Piosenki Eurowizji minęły już prawie dwie doby, o wydarzeniu wciąż jest głośno na całym świecie. Internauci ochoczą komentują wyniki wydarzenia, w trakcie którego triumfowali reprezentanci Ukrainy. Kalush Orchestra zdobyli w sumie imponująca liczbę 631 punktów, zostawiając daleko w tyle pozostałych uczestników Eurowizji 2022. Na historyczny wynik złożyły się przede wszystkim głosy publiczności. Ukraińska grupa zdobyła aż 439 głosów od widzów, co z miejsca wywindowało ich na sam szczyt rankingu. Dzień po triumfie na eurowizyjnej scenie w Turynie członkowie Kalush Orchestra zaprezentowali oficjalny teledysk do ich zwycięskiego utworu Stefania, który dla fanów na całym świecie stał się symbolem wojny w Ukrainie.

Jeśli Stefania jest teraz hymnem naszej wojny, to chciałbym, żeby stał się hymnem naszego zwycięstwa - napisali o klipie muzycy.

W wideo wykorzystano materiały pozujące skalę rosyjskiej inwazji. Ciężko powstrzymać łzy!

Zwycięzcy Eurowizji ryzykowali dyskwalifikacją. Zdecydowali się na odważny ruch!

Sonda
Zespół Kalush Orchestra zasłużył na zwycięstwo w Eurowizji 2022?

Kalush Orchestra z mocnym klipem

Teledysk do piosenki Stefania niesie za sobą bardzo ważne przesłanie. Muzycy, którzy ryzykowali dyskwalifikacją z konkursu, wykrzykując na scenie polityczne hasła, opublikowali wideo, w którym widzimy ogrom zniszczeń spowodowanych toczącą się od 24 lutego wojną w Ukrainie. W zamieszczonym na oficjalnym profilu Kalush Orchestra w serwisie YouTube teledysku widzimy m.in. kobietę w mundurze, która niesie na rękach dziecko, a w tle widoczne są bombardowane bloki i płonące samochody. Poszczególne sceny kręcone były w Buczy, Irpieniu, Borodziance i Hostomelu. 

Kulisy Eurowizji 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze