Eurowizja 2022 - Krystian Ochman na ceremonii otwarcia

i

Autor: Andres Putting / eurovision.tv Krystian Ochman na ceremonii otwarcia Eurowizji 2022

Eurowizja 2022: WYNIKI. Które miejsce zajął Ochman na Eurowizji?

2022-05-15 1:01

Wyniki Eurowizji 2022 emocjonują wszystkich fanów konkursu, jak i wiernych kibiców reprezentanta Polski. 14 maja wszystko stanie się jasne, a 66. Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 przejdzie do historii. Jeśli interesuje was, które miejsce zajął Krystian Ochman, to dobrze trafiliście. W artykule przedstawiamy dokładne wyniki głosowania jurorów i widzów.

Eurowizja 2022 - wyniki konkursu to coś, na co z niecierpliwością czekają wszyscy jego fani. Po wielkich emocjach, jakie wywołały oba półfinały, przyszedł czas na jeszcze bardziej emocjonujący wszystkich finał wydarzenia, w którym nie zabraknie naszego reprezentanta. Krystian Ochman wywalczył sobie awans do wielkiego finału Eurowizji 2022, gdzie po raz kolejny zaprezentuje swój eurowizyjny hit River. Fani piosenkarza, jak i zagraniczni dziennikarze nie mają wątpliwości, że wokalista ma szansę zająć naprawdę wysoką pozycję. Niektórzy są nawet zdania, że Krystian Ochman może wygrać cały Konkurs Piosenki Eurowizji. Jakkolwiek by się nie stało, samo znalezienie się w finale Eurowizji to już ogromny sukces. Ostatnią artystką, która zapewniła nam taki awans, była Kasia Moś, która reprezentowała nasz kraj w 2017 roku.

Eurowizja 2022 - reakcje internautów na występ Polski. Krystian Ochman da nam zwycięstwo?

Sonda
Eurowizja 2022. Czy Krystian Ochman ma szansę na zwycięstwo?

Eurowizja 2022 - wyniki

Oficjalnie wiemy już, że Krystian Ochman zajął 12. miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji, zdobywając 151 punktów: 46 od jurorów i 105 od publiczności. To wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, że wokalista jest pierwszym od 2017 roku Polakiem, któremu w ogóle udało się awansować do wielkiego finału. 66. odsłonę Konkursu Piosenki Eurowizji wygrywa... UKRAINA!

Polskie gwiazdy oceniają szanse Ochmana na Eurowizji