Justin Bieber pokonał chorobę. Wrócił na scenę w wielkim stylu! [RELACJA z Sziget Festival 2022]

2022-08-13 11:28
Justin Bieber
Autor: materiały prasowe Sziget Festival

W czerwcu tego roku Justin Bieber poinformował, że jest zmuszony odwołać kilka najbliższych koncertów ze względu na zdiagnozowania u niego syndromu Ramsaya Hunta. Ostatecznie piosenkarz wrócił na scenę już pod koniec lipca, a jednym z przystanków jego europejskiej trasy był Sziget Festival. Artysta znów jest w formie!

Sziget Festival 2022 trwa w najlepsze. Odbywająca się w tym roku równolegle do FEST Festival impreza to zdecydowanie jedno z największych wydarzeń muzycznych nie tylko na Węgrzech, ale w całej Europie, a może nawet i na świecie. Tegoroczny line-up zachęca swoją różnorodnością, a festiwalowicze mogą liczyć na występy stawiających swoje pierwsze kroki debiutantów, lokalnych artystów oraz międzynarodowych supergwiazd. 12 sierpnia Main Stage (Scena Główna) należała do Justina Biebera. Wokalista, u którego w czerwcu tego roku wykryto syndrom Ramseya Hunta, wskutek czego połowa jego twarzy była sparaliżowana, wrócił na scenę w wielkim stylu. Kanadyjczyk pojawił się na scenie nawet wcześniej, niż planowano! Koncert miał rozpocząć się o 21:05, a pierwsze dźwięki 'Somebody' wybrzmiały jeszcze przed godziną 21:00.

Trasa koncertowa, w ramach której wystąpi on także w Polsce, skupiona jest przede wszystkim na promowaniu ostatniego krążka piosenkarza - Justice. W związku z tym setlista koncertu została właściwie zdominowana przez piosenki z tej płyty. Nie oznacza to jednak, że dziesiątki tysięcy fanów, którzy godzinami walczyli o to, by zająć jak najlepsze miejsca i być jak najbliżej swojego idola, nie usłyszeli klasyków. Justin Bieber zaprezentował kilka kawałków z doskonale przyjętego longplaya Purpose ('What Do You Mean?', "Where Are U Now?', 'Love Yourself' i 'Sorry') oraz po jednym hicie z albumów Believe (ikoniczne 'Boyfriend') i My World 2.0 ('Baby'). Tych utworów po prostu nie mogło zabraknąć! 

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Justin Bieber znowu w formie

Co jednak najważniejsze dla mnie, jako fana twórczości tego chłopaka, Justin wydaje się być zadowolony z powrotu na scenę. Przez cały czas trwania koncertu na Sziget Festival na twarzy artysty gościł szeroki uśmiech. Bieber regularnie zagadywał publiczność, pytał jak się bawią oraz z wielkim zaangażowaniem odtwarzał kolejne elementy skomplikowanej choreografii. To bardzo budujące, bo chyba wszyscy mamy w pamięci powody odwołania jego ostatniego tournee Purpose World Tour. Kanadyjczyk zmagał się z depresją, był fizycznie i psychicznie wykończony, często sięgał też po playback. Teraz Justin Bieber tryska pozytywną energią, daje z siebie wszystko, zachwyca wokalem ('Off My Face' na żywo - ciary!) i mam nadzieję, że tak już pozostanie, bo ten 28-latek po prostu na to zasługuje po wszystkich życiowych przejściach. Mocno czekam na koncert w Polsce, który już w marcu 2023 roku!

Co jeszcze na Sziget Festival 2022?

Odbywające się na wyspie Óbudai-sziget na Dunaju pod hasłem Wyspa Wolności wydarzenie to prawdziwe święto muzyki. Na każdym kroku mamy tu do czynienia z wielokulturowością, co znajduje swoje odzwierciedlenie oczywiście także w muzyce. Na ponad 20 scenach prezentują się reprezentanci właściwie wszystkich gatunków. Bycie uczestnikiem zagranicznych festiwali jest o tyle ciekawym doświadczeniem, że można przy okazji poznać lokalne supergwiazdy, a taką bez wątpienia na Węgrzech jest zaledwie 20-letni Azahriah. Co za talent! Ten chłopak ma dosłownie wszystko, by stać się globalnym objawieniem. Miłą niespodzianką był też Stromae, który porwał publiczność do tańca i zaprezentował doskonale przemyślane, wręcz teatralne show. Dzień po Sziget Festival artysta zaprezentuje się na FEST Festival.

Fest Festival 13.08.2022 - kto wystąpi? Mocne akcenty na zakończenie imprezy! [ROZPISKA GODZINOWA]

Sziget to też święto debiutantów

Oprócz wielkich gwiazd na Sziget Festival prezentują się też te wschodzące. Debiutantów można podziwiać na ibix x ALL Europe Stage. Wybudowana pośród drzew scena daje możliwość chillowania przy dźwiękach muzyki z całej Europy. W piątek 12 sierpnia na europejskiej scenie zaprezentowali się: posiadająca prawdziwy ogień w głosie JeanneTo, charyzmatyczna i pełna energii Lenny z Czech, która jest dla mnie jednym z największych objawień tego dnia, mający w sobie coś z Blur i mocno alternatywni The Holy z Finlandii oraz Margherita Vicario z Włoch, YellowStraps z Belgii i Saya Noé z Węgier, która już niebawem wystąpi w Polsce. To dopiero początek! Dziś kolejny dzień zabawy na Sziget Festival 2022.

Sonda
Wybierasz się na Sziget Festival 2022?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze