Artyści Sziget Festival 2022 w Polsce! Kiedy i gdzie zagrają? [DATY, MIASTA]

2022-08-10 17:16
Sziget Festival 2022
Autor: materiały prasowe Sziget Festival

Muzyczne lato rozpoczyna się właśnie teraz! Po niemal dwóch latach ibis MUSIC wraca na trasę, rozpoczynając z prawdziwym bangiem – premierą na Sziget Festival 2022. Wydarzenie startuje w środę 10 sierpnia i potrwa aż 6 dni. Publiczność może liczyć m.in. na występy wschodzących i alternatywnych artystów. Niektórzy z nich zawitają do Polski!

Sziget Festival 2022 właśnie się rozpoczyna! Po wielu miesiącach ograniczeń w podróżach ludzie z całego świata tęsknią za tworzeniem nowych wspomnień, przeżyć i wzajemną integracją. Muzyka od zawsze jednoczyła ludzi bez względu na wiek, pochodzenie czy płeć, a także pozwoliła przetrwać wyjątkowo trudne czasy. W tym roku ibis MUSIC wraca ponownie do Budapesztu na Sziget Festival i dzięki połączeniu sił z ALL prezentuje festiwalowiczom Europe Stage rozbrzmiewającą świeżymi dźwiękami. Tuż po festiwalu marka organizuje dwa koncerty we Wrocławiu i Warszawie, gdzie wystąpią artyści z Sziget, a także początkujące lokalne zespoły. Kiedy i gdzie odbędą się zaplanowane koncerty?

Bryska przerwała nasz wywiad z Michałem Szczygłem! Dlaczego nie ma go w Google?

Sziget Festival 2022 - kto wystąpi?

Line-up alternatywnych i kreatywnych dźwięków serwowanych przez wchodzących artystów występujących na jednym z największych festiwali muzycznych w Europie to coś, co czeka na wszystkich uczestników Sziget Festival 2022. Przez 6 dni Europe Stage będzie miejscem dla nowych doznań dla wszystkich entuzjastów muzyki szukających inspiracji, oferując podróż przez świeże i alternatywne kompozycje z krajów takich jak: Portugalia, Francja, Holandia, Wielka Brytania, Kanada czy nawet Nowa Zelandia. Scenę otworzy występ włoskiej grupy Ponzio Pilates, która łączy elementy etnicznej muzyki i tańca z elektronicznymi dźwiękami lo-fi, gwarantując elektryzujący performance. Angielskie duo Nova Twins z 2 udanymi albumami pełnych hitów rozgrzeje publiczność do czerwoności. Węgierski zespół The Anahit zaprosi do zanurzenia się w świat dark popu wymieszanego z elementami R&B inspirowanymi armeńską mitologią. Z kolei duńska piosenkarka i producentka Eefje de Visser nauczy publiczność nowego słowa: bitterzoet (słodko-gorzki) za pomocą pieczołowicie dobranych dźwięków synth-popowych. SURMA szykuje symfoniczny występ z kobiecym wokalem i elementami heavy metalu, które zachwycą miłośników cięższych brzmień. Włoska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka z wieloma rolami telewizyjnymi na swoim koncie Margherita Vicario niczym prawdziwa supergwiazda zapewni charyzmatyczne show w odcieniach indie popu. Multi-instrumentalne duo z Ukrainy Krapka;KOMA pokaże publiczności jak łączyć sensualne brzmienia i głosy z elektronicznymi bitami. Muzyczną przygodę na scenie zakończy występ zespołu Müller Péter Sziámi And Friends, którego liderem jest sławny węgierski poeta, tekściarz, wokalista i reżyser. Pełny line-up artystów występujących na Sziget Festival znajdziecie w poniższym artykule.

Sziget Festival 2022 - sceny i line-up. Kto, kiedy i gdzie wystąpi? [PROGRAM]

Artyści Sziget Festival w Polsce - kiedy i gdzie?

Sziget Festival to nie koniec muzycznych wrażeń. Zaplanowane są już także dwa koncerty w Polsce, na których wystąpią artyści ze sceny ibis x ALL oraz początkujący lokalni twórcy. Pierwszy z koncertów odbędzie się w środę, 17 sierpnia w hotelu ibis Wrocław Centrum, a na scenie zagrają Saya Noé i LUNA. Kolejny z koncertów odbędzie się niespełna tydzień później, 23 sierpnia, w ibis Warszawa Stare Miasto. Dla publiczności zaprezentują się wspomniany wcześniej zespół The Anahit i Zalia, która uchodzi za jedną z najbardziej obiecujących polskich wokalistek młodego pokolenia.

Zalia nową twarzą polskiego popu. Co o niej wiemy?

Sonda
Wybierasz się na Sziget Festival 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze