Jowisz i Saturn widoczny gołym okiem w październiku 2021? Czym jest koniunkcja tych planet i o której oglądać?

2021-10-14 9:17
kosmos, planety
Autor: pixabay.com

Październikowe niebo będzie w tym roku bardzo bogate. Mowa o zjawiskach, które będzie można oglądać nawet gołym okiem! Teraz wielkimi krokami zbliża się koniunkcja dwóch planet z Księżycem, a dokładniej Koniunkcja Jowisza i Saturna. Czym jest zjawisko? Kiedy i o której godzinie będzie najbardziej widoczne?

Jowisz i Saturn widoczny gołym okiem w październiku 2021? Czym jest koniunkcja tych planet i o której oglądać? Czegoś takiego nie można przegapić! Październik to jesienny miesiąc, podczas którego pogoda płata figle. Raz na niebie świeci piękne słońce, a krajobraz wygląda jak prawdziwa Polska złota jesień, jednak czasami zdarzają się też ponure dni z gęstą mgłą za oknem lub intensywnym deszczem. Mimo pojawiającej się momentami złej aury, październik wynagradza swoje psoty pojawiającymi się zjawiskami na niebie. Był już deszcz spadających gwiazd, czyli Drakonidów, a niebawem będziemy świadkami Pełni Księżyca Myśliwych oraz Koniunkcji Księżyca z Jowiszem i Saturnem. Co trzeba wiedzieć o koniunkcji?

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Koniunkcja Księżyca z Saturnem i Jowiszem - DATA, GODZINA

Koniunkcja Księżyca z Jowiszem i Saturnem odbędzie się lada moment! Wydarzy się to w czwartek 14 października. Na początku rozpocznie się Koniunkcja Księżyca z Saturnem. Zjawisko rozpocznie się rano, około godziny 9:08, natomiast w Warszawie będzie widoczne od około godziny 18. Planety osiągnął jednak najwyższy punkt około godziny 19:41, natomiast Koniunkcja Księżyca z Saturnem przestanie być widoczna późnym wieczorem, dokładnie około godziny 22:45. To jednak nie koniec niespodzianek. Drugiego dnia, czyli w piątek 15 października czeka na wszystkich Koniunkcja Księżyca z Jowiszem. Zjawisko rozpocznie się chwilę po 12, w Warszawie będzie widoczne od 18, natomiast najlepiej będzie można je dostrzec około godziny 20:38 i potrwa do północy. Koniunkcje planet można podziwiać gołym okiem, jeśli tylko pozwoli na to pogoda lub za pomocą lornetki.

Najnowsze