spadające gwiazdy

i

Autor: pixabay.com

Spadające gwiazdy październik 2021 - kiedy obserwować Drakonidy? [DATA, GODZINA]

2021-10-07 10:04

Październik to miesiąc polskiej, złotej jesieni. Będzie można nacieszyć oko nie tylko pięknym widokiem spadających liści przez które przebija się blask słońca, ale także zaobserwować spadające gwiazdy, a dokładniej Drakonidy. Kiedy zjawisko pojawi się na niebie? O której godzinie najlepiej je obserwować? Garść szczegółowych informacji na ten temat, znajdziecie poniżej.

Spadające gwiazdy październik 2021 - kiedy obserwować Drakonidy? To powinno zaciekawić niejedną osobę. Jesień zaczęła się na dobre. Poranki i wieczory są dosyć chłodne, natomiast w dzień raz panuje ponura i deszczowa aura, ale nie można narzekać również na brak słońca. Jego blask oświetla liście zwisające na drzewach, a w efekcie wszystko tworzy piękną, polską, złotą jesień. Co ciekawe, nie tylko podziwiając tę porę roku można nacieszyć oko, ale także spoglądając nocą w niebo. Właśnie w październiku będziemy świadkami przepięknego zjawiska, jakim jest rój spadających meteorów, czyli Drakonidów. Co to takiego? Potocznie Drakonidy to spadające gwiazdy, które nazywane są także Giacobinidami. Warto również dodać, że są to pozostałości komety 21P/Giacobini-Zinner. Kiedy i gdzie obserwować spadające Drakonidy? Warto wtedy wybrać się w miejsce gdzie nie będzie wysokich drzew i wieżowców. Oprócz tego trzeba zadbać o odpowiedni strój, aby się nie przeziębić podczas tej ekscytującej obserwacji zjawiska.

Hity na jesień 2021 - porcja energetycznych kawałków, które poprawią nastrój!

Drakonidy październik 2021 - DATA, GODZINA

Kiedy i o której godzinie najlepiej obserwować spadające gwiazdy, czyli Drakonidy? Aktywność tego roju meteorów wypada między 6, a 10 października 2021 roku. Najwięcej spadających gwiazd można będzie zobaczyć podczas maksimum roju, które przypada na piątek 8 października. Obserwacja Drakonidów będzie zdecydowanie najlepsza nocą. Nie możecie tego przegapić!

Sonda
Czy obserwujesz spadające gwiazdy?