Pełnia Księżyca październik 2021 - kiedy jest Księżyc Myśliwych? Skąd wzięła się nazwa?

2021-10-17 13:52
Pełnia Księżyca, Księżyc
Autor: pixabay.com

W październiku czeka nas wyjątkowa Pełnia Księżyca, a będzie to dokładnie Księżyc Myśliwych. Skąd wzięła się nazwa? Kiedy podziwiać październikową Pełnię Księżyca na niebie? Najważniejsze informacje na ten temat, znajdziecie w artykule poniżej. Tego zjawiska nie można przegapić!

Pełnia Księżyca październik 2021 - kiedy jest Księżyc Myśliwych? Skąd wzięła się nazwa? Fani pojawiających się zjawisk na niebie, mocno się ucieszą! To wszystko przez Pełnię Księżyca, która pojawi się niebawem na październikowym niebie. To jednak nie koniec niespodzianek. Na wszystkich w tym miesiącu czekał także spektakl spadających Drakonidów, a także Koniunkcja Księżyca z dwoma planetami - Jowiszem i Saturnem. Wróćmy jednak do Pełni Księżyca, która w październiku jest Pełnią Księżyca Myśliwych. Skąd wzięła się ta nazwa? Otóż okazuje się, że zapoczątkowana została przez algonkińskich łowczych, którzy na widok blasku pełni niesamowicie się radowali. Oprócz tego dziękowali za światło Księżyca, które umożliwiało im polowanie po zmroku, ponieważ tylko dzięki zwierzynie mogli przetrwać zimne noce i ciężką zimę. Inne znane nazwy październikowej Pełni Księżyca to: Księżyc Podróży, Więdnących lub Umierających Traw. Spotkać się można również z innymi nazwami, takimi jak: Krwawy Księżyc, Łzawy Księżyc, czy też Księżyc Dziesięciu Chłodów.

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!

Pełnia Księżyca październik 2021 - kiedy jest?

Kiedy jest Pełnia Księżyca Myśliwych w październiku 2021? Tej daty nie można przegapić. Otóż całkowita Pełnia Księżyca w tym miesiącu wypada w środę 20 października. Maksimum czeka nas natomiast o godzinie 16:57. Zjawisko będzie widoczne w całej Polsce i będzie można dostrzec je gołym okiem. Warto również wiedzieć, że październikowa Księżyc będzie wydawał się na znacznie większy niż zwykle, a to wszystko dlatego, że Księżyc będzie blisko Ziemi.

Najnowsze