Jakie będzie lato 2024? Afrykańskie upały uderzą dużo później niż zwykle!

i

Autor: Ola Skowron/East News Jakie będzie lato 2024? Afrykańskie upały uderzą dużo później niż zwykle!

POGODA

Jakie będzie lato 2024? Afrykańskie upały uderzą dużo później niż zwykle!

2024-04-13 12:07

Jakie będzie lato 2024? Afrykańskie upały w Polsce mają pojawić się z dużym opóźnieniem. To pierwsze stwierdzenie europejskich meteorologów. Nie mają wątpliwości, że w naszej części regionu nie padną rekordowe temperatury, a możemy mieć wręcz do czynienia z najbardziej deszczowymi wakacjami od lat. Kiedy będzie ciepło w lato 2024? Jaka będzie pogoda? Najnowsza prognoza, a dokładniej przewidywania do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Jakie będzie lato 2024? Afrykańskie upały

Jakie będzie lato 2024? Afrykańskie upały uderzą dużo później niż zwykle, o czym przekonują eksperci z Europy. Ci postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom osobom, które z niecierpliwością czekają na wysokie temperatury. W ostatnim czasie to właśnie pytanie odnośnie prognozy pogody na lato 2024 bardzo zyskało na popularności w internetowej wyszukiwarce. Być może wiele osób postanowiło wypisać wniosek urlopowy na konkretny termin. Co wiadomo odnośnie tego, jakie będzie lato w Polsce 2024? Rok zaczął się dość niestabilnie. Po śniegu oraz niskich temperaturach w styczniu, mieliśmy mokry luty. Marzec został zapowiedziany jako ciepły, ale bardzo wilgotny. Przez większość dni niebo będzie mocno zachmurzone, a co za tym idzie możliwe są przelotne opady deszczu. Kwiecień to z kolei naprzemiennie deszcz i słońce. Na termometrach za to po raz pierwszy w tym roku zobaczymy powyżej 20 stopni Celsjusza w cieniu. W maju natomiast częściej ma padać deszcz, niż na niebie mamy zobaczyć słońce.

Jaka będzie wiosna 2024? Miesiąc przed TAKIE szokujące prognozy!

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Jakie będzie lato 2024? Afrykańskie upały

To, jakie będzie lato 2024 najbardziej interesuje osoby, które chcą zaplanować urlop na jeden z wakacyjnych miesięcy. Szczególnie, jeśli planujecie spędzić wolny czas w naszym kraju. Od razu jednak uprzedzamy, że długoterminowe prognozy pogody mogą być nieskuteczne. Aczkolwiek, w ostatnich latach eksperci meteo znacznie poprawili jakość urządzeń mierzących i często też ich zapowiedzi pogodowe się sprawdzają. Jak będzie w tym przypadku? Przekonamy się od czerwca.

Lato 2024 według ekspertów będzie bardzo łagodne, a afrykańskie upały nie dadzą nam popalić. Niemieccy specjaliści przekonują, że w czerwcu wieczorami możliwe są przymrozki. Deszcz będzie rzadkością. W lipcu zazwyczaj mamy do czynienia z potężnymi upałami. W tym roku ma być inaczej. Modele pogodowe mają wskazywać, że środek wakacji będzie zarówno ciepły, z temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza, jak i deszczowy. Najwyższa temperatura ma występować w ostatnim tygodniu lipca. Natomiast temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza w cieniu spodziewane są dopiero w sierpniu. Znów jednak mamy mieć do czynienia z chłodnymi wieczorami. Jednocześnie w sierpniu spodziewane są burze oraz opady deszczu.

Przekonamy się, czy długoterminowa prognoza na lato 2024 się sprawdzi. Według przewidywań najcieplej ma być na początku sierpnia oraz ostatnim tygodniu wakacji, czyli od 23 sierpnia. Nieuchronne są też ekstremalne burze, które mogą wywołać ogromne szkody.