Jak dobrze znasz polskie przesądy? Sprawdź się w naszym quizie

2021-01-20 11:38 Ewelina Kulasza
przesądy, sól
Autor: pixabay.com

Większość z nas wierzy w przesądy, które pojawiły się jeszcze za czasów naszych pradziadków. Niektóre osoby śmieszą te powiedzenia, a inni uparcie w nie wierzą. Sprawdź się w naszym quizie, jak dobrze znasz polskie przesądy! Niektóre dotyczą ślubu, dzieci, a jeszcze inne codzienności. Dobra zabawa gwarantowana!

Przesądy są bardzo popularne w naszym kraju. Przekazywane od lat z pokolenia na pokolenie, potrafią niektórym dać mocno do myślenia. Innych natomiast strasznie bawią i są idealnym przykładem do robienia żartów. Czy przesądy się sprawdzają? Nie nam to oceniać - jedno jest jednak pewne, każdy z nas z pewnością otarł się o jeden z nich. Istnieje szereg przesądów związanych z narodzinami dziecka, kobietami w ciąży, ślubem, nieszczęściem, pieniędzmi, swędzeniem i nie tylko. Dla przykładu według wierzeń ludowych swędzenie lewej strony nosa zwiastuje miłość, a swędzenie kręgosłupa rozczarowanie. Nie można zapomnieć również o klasyku - czarnym kocie, który jeśli przebiegnie nam drogę, zwiastuje nieszczęście. Znalezienie czterolistnej koniczynki zwiastuje natomiast szczęście i jak się okazuje, według tradycji każdy listek coś symbolizuje. Pierwszy oznacza nadzieję, drugi wiarę, trzeci miłość, a czwarty szczęście.

Jak dobrze znasz polskie przesądy? Zmierz się z naszym quizem. Dobra zabawa gwarantowana, a dodatkowo z pewnością dowiesz się wielu nowych, a zarazem ciekawych rzeczy. Powodzenia!

ESKA XD #014
Najnowsze