Instagram wyłączony w Rosji. Bez jakich innych aplikacji muszą żyć Rosjanie? [LISTA]

2022-03-15 13:52
Instagram
Autor: pixabay.com

Instagram to jedna z najczęściej używanych aplikacji na świecie. Swoje profile prowadzą tam ludzie z praktycznie wszystkich zakątków świata. Ostatnio jednak dostęp do Instagrama straciły osoby, które mieszkają na terenie Rosji. Stało się tak nie tylko z tą aplikacją. Bez jakich innych portali muszą żyć Rosjanie?

Media społecznościowe są już nieodłączną częścią życia niemal każdego z nas. Mało kto wyobraża sobie dzień bez korzystania z takich aplikacji jak Facebook czy Instagram. Dzieje się tak nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Teraz zmieni się to jednak w jednym z najpotężniejszych państw świata. Mowa o Rosji. Wojna na Ukrainie, którą wywołał Vladimir Putin, wiąże się z wielkimi konsekwencjami. Na państwo ze wschodu narzucono ogromne sankcje. Niektóre międzynarodowe wycofały swoje produkty z rosyjskiego rynku. Dzieje się tak też z mediami społecznościowymi. Niektóre firmy same zamykają dostęp do swoich aplikacji dla osób z Rosji, a w innych przypadkach to sama Rosja je blokuje. Ostatnio wyłączono Instagrama, ale to niejedyny przypadek. Sprawdź listę aplikacji, z których nie da się już korzystać w Rosji.

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjska blogerka płacze, bo przestanie jej działać Instagram. Nie interesuje ją wojna w Ukrainie [FILM]

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Aplikacje niedostępne w Rosji 2022

Oprócz Instagrama na terenie Rosji nie działają następujące aplikacje i serwisy:

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Maps (tylko niektóre narzędzia)
  • Apple Pay
  • Netflix
  • Jooble
  • OnlyFans

Rosyjskie aplikacje

Z jakich aplikacji korzystają Rosjanie, kiedy wyłączono te najpopularniejsze? Okazuje się, że na terenie Rosji najczęściej używa się lokalnych opcji. Najwięcej osób używa VK, czyli VKontakte. Znane i używane są też Tencent, Alibaba i Weibo oraz wyszukiwarka internetowa Yandex.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze