Instagram

i

Autor: pixabay.com

Instagram - jak przekształcić relację w reels? To banalnie proste!

2022-03-14 12:49

Instagram po raz kolejny zaskakuje swoich użytkowników. Tym razem chodzi o przekształcenie 24-godzinnych relacji w rolki, czyli reelsy. Czy wiesz jak to zrobić? To spore ułatwienie dla niejednego twórcy. Koniecznie sprawdź, jak krok po kroku przekształcić stories w reelsa.

Instagram co jakiś czas zaskakuje swoich użytkowników nowymi funkcjami. Najpierw ogromnym szokiem były 24-godzinne relacje, które zostały niesamowicie dobrze przyjęte przez społeczność. Później kolejne dodatki, takie jak gify, naklejki, hashtagi, oznaczenie osób i lokalizacji, a także muzyka. Po jakimś czasie Instagram zdecydował się pójść w podobnym kierunku jak TikTok. Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa, muzyczna aplikacja zyskała grono wiernych fanów - jak się okazuje, więcej niż Instagram. Apka w szybkim tempie podbiła rynek, więc Instagram nie chciał być gorszy. W związku z tym jego twórcy wprowadzili funkcję reels, czyli tak zwane rolki. To oczywiście nic innego jak kilkusekundowe filmiki, do których dołączony jest dźwięk. Co ciekawe, dodawanie przynajmniej jednego reelsa w tygodniu na profil, zwiększa jego zasięgi.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe funkcje na Facebooku i Instagramie - co się zmieniło? Internauci w szoku!

Marie spóźniła się na Eurowizję! Jak ocenia Ochmana?

Jak przekształcić relację na Instagramie w rolkę?

Czy wiedziałeś, że na Instagramie można przekształcić 24-godzinną relację w reelsa, czyli w rolkę? To banalnie proste! Wystarczy wejść w wyróżnioną relację zapisaną na profilu, następnie wybrać opcję "utwórz", która znajduje się w prawym dolnym rogu relacji. Następnie materiał ze stories załaduje się nam do opcji tworzenia rolek i doda nam wybraną przez siebie muzykę. Oczywiście muzykę możemy wybrać inną oraz zastosować inne dodatki. Co ciekawe na niektórych smartfonach funkcja ta działa poprzez dłuższe przetrzymanie wyróżnionej relacji, gdzie następnie wyświetlają się opcje typu: usuń wyróżnioną relację, edytuj wyróżnioną relację, wyślij do, przekształć w rolkę, kopiuj zaznaczony link.

ZOBACZ TAKŻE: Instagram straci użytkowników? To wszystko przez nową funkcję!

Sonda
Instagram, TikTok czy Facebook - z której apki korzystasz najczęściej?