Instagram, Facebook

i

Autor: canva.com

Nowe funkcje na Facebooku i Instagramie - co się zmieniło? Internauci w szoku!

2022-02-24 10:40

Facebook, Instagram, a także TikTok to zdecydowanie trzy najpopularniejsze aplikacje, których używa nie tylko młodzież, ale także dorośli i seniorzy. To właśnie tam spędzają swój wolny czas, a niektórzy robią nawet zawrotną karierę. Teraz okazuje się, że nadeszły kolejne zmiany. Internauci nie są zadowoleni z nowych funkcji?

W dzisiejszych czasach social media odgrywają dużą rolę. Najpopularniejsze aplikacje to zdecydowanie TikTok, Instagram i Facebook. To właśnie tam użytkownicy spędzają swój wolny czas, szukają inspiracji, komunikują się z innymi i publikują własne treści. Choć każda apka jest inna, to zaczynają być do siebie coraz bardziej podobne. Wszystko przez wzrost popularności TikToka, który wyprzedził Instagrama i Facebooka podczas wybuchu pandemii. Użytkownicy spędzający czas w domu pobierali apkę i w ten sposób stała się ona najpopularniejsza. Instagram nie chciał być gorszy i wprowadził jakiś czas temu rolki, czyli odpowiednik strony głównej TikToka. Choć rolki na początku były krytykowane, to teraz okazuje się, że korzysta z nich coraz więcej osób, ponieważ znacznie zwiększają zasięgi konta.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1

Nowe funkcje na Facebooku i Instagramie

Instagram i Facebook chce być jak TikTok i da się to zauważyć gołym okiem. Najpierw rolki na Instagramie, a teraz... rolki na Facebooku. Nową funkcję można zauważyć na stronie głównej pod okienkami z relacjami znajomych. Rolki to odpowiednik TikToka, czyli krótkie filmiki z muzyką w tle. Instagram natomiast udostępnił użytkownikom kolejną funkcję, a mianowicie wysyłanie polubień InstaStories przy pomocy serduszka, które widoczne jest w prawym dolnym rogu. To jednak nie koniec. Również na TikToku pojawiła się mała zmiana. Zamiast karty "odkryj" pojawiła się opcja "znajomi". Jeśli jeszcze nie widzicie nowych funkcji na swoich kontach, musicie zaktualizować aplikację.

Sonda
Instagram, TikTok czy Facebook - z której apki korzystasz najczęściej?