IMO, WSM, BTW - co oznaczają młodzieżowe skóry? Tego na pewno nie wiedziałeś!

2022-01-28 12:23
praca dla młodych
Autor: pixabay.com W wakacje wielu młodych ludzi podejmuje pierwszą pracę

Czasami ciężko jest nadążyć za młodzieżą, która co chwile wymyśla nowe trendy lub słowa. Zastanawiałeś się kiedykolwiek co oznaczają skróty takie jak IMO, WSM, BTW, które dosyć często słychać z ust nastolatków? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się co właściwie oznaczają.

Nie od dziś wiadomo, że młodzież jest niesamowicie kreatywna. Teraz w dobie internetu i kolorowych aplikacji, pokazują to na każdym kroku, na przykład wymyślając przeróżne trendy. Jednak najpopularniejszym trendem w ich środowisku są słowa. Slang młodzieżowy ma niesamowitą moc, a nowe wyrazy nastolatków powstają w mgnieniu oka. Nowe słowa w ich słowniku to nie tylko trendy, ale także wynik niefortunnych sytuacji, które momentami bawią do łez. Dorosłym często ciężko jest zrozumieć, o czym w danym momencie dyskutuje młodzież, dlatego takie osoby nazywane są przez nich boomerami, co oznacza osobę, z którą nie dogaduje się młodsze pokolenie. Oprócz młodzieżowego slangu jest coś jeszcze. Mowa o skrótach, które zaczęły być coraz bardziej popularne w wiadomościach tekstowych, ale również podczas rozmów twarzą w twarz. Tajemnicze skróty to między innymi IMO, WSM, BTW - co oznaczają?

Kuba Szmajkowski gra w LOVE/SICK

IMO, WSM, BTW - co to znaczy?

Kilkanaście lat temu tamtejsza młodzież zapoczątkowała skróty. Najczęściej na szkolnych korytarzach lub w wiadomościach na gadu-gadu lub naszej-klasie używali skrótów takich jak: kc - co oznaczało kocham cię, cb - co oznaczało ciebie, tb - tobie. Teraz jednak choć te uproszczenia wciąż pojawiają się w młodzieżowych konwersacjach, to powstały również nowe. Co oznacza IMO, WSM, BTW? 

  • IMO - in my opinion, które po polsku oznacza 'moim zdaniem'
  • WSM - jest to skrót od wyrażenia 'w sumie'
  • BTW - by the way, które po polsku oznacza 'przy okazji', 'a tak swoją drogą'

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze