praca dla młodych

i

Autor: pixabay.com W wakacje wielu młodych ludzi podejmuje pierwszą pracę

IMO, WSM, BTW - co oznaczają młodzieżowe skóry? Tego na pewno nie wiedziałeś!

2022-01-28 12:23

Czasami ciężko jest nadążyć za młodzieżą, która co chwile wymyśla nowe trendy lub słowa. Zastanawiałeś się kiedykolwiek co oznaczają skróty takie jak IMO, WSM, BTW, które dosyć często słychać z ust nastolatków? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się co właściwie oznaczają.

Nie od dziś wiadomo, że młodzież jest niesamowicie kreatywna. Teraz w dobie internetu i kolorowych aplikacji, pokazują to na każdym kroku, na przykład wymyślając przeróżne trendy. Jednak najpopularniejszym trendem w ich środowisku są słowa. Slang młodzieżowy ma niesamowitą moc, a nowe wyrazy nastolatków powstają w mgnieniu oka. Nowe słowa w ich słowniku to nie tylko trendy, ale także wynik niefortunnych sytuacji, które momentami bawią do łez. Dorosłym często ciężko jest zrozumieć, o czym w danym momencie dyskutuje młodzież, dlatego takie osoby nazywane są przez nich boomerami, co oznacza osobę, z którą nie dogaduje się młodsze pokolenie. Oprócz młodzieżowego slangu jest coś jeszcze. Mowa o skrótach, które zaczęły być coraz bardziej popularne w wiadomościach tekstowych, ale również podczas rozmów twarzą w twarz. Tajemnicze skróty to między innymi IMO, WSM, BTW - co oznaczają?

Kuba Szmajkowski gra w LOVE/SICK

IMO, WSM, BTW - co to znaczy?

Kilkanaście lat temu tamtejsza młodzież zapoczątkowała skróty. Najczęściej na szkolnych korytarzach lub w wiadomościach na gadu-gadu lub naszej-klasie używali skrótów takich jak: kc - co oznaczało kocham cię, cb - co oznaczało ciebie, tb - tobie. Teraz jednak choć te uproszczenia wciąż pojawiają się w młodzieżowych konwersacjach, to powstały również nowe. Co oznacza IMO, WSM, BTW? 

  • IMO - in my opinion, które po polsku oznacza 'moim zdaniem'
  • WSM - jest to skrót od wyrażenia 'w sumie'
  • BTW - by the way, które po polsku oznacza 'przy okazji', 'a tak swoją drogą'

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?