Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - plebiscyt: jak i gdzie zgłosić słowo? [ZASADY]

i

Autor: Wydawnictwo Naukowe PWN SA Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - plebiscyt: jak i gdzie zgłosić słowo? [ZASADY]

Śpiulkolot - co oznacza Młodzieżowe Słowo Roku 2021? Jaka jest definicja?

2021-12-07 13:04

Znamy zwycięzcę plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2021! Decyzją internautów został nim: śpiulkolot! Tuż za nim uplasowała się naura, a trzecie miejsce na podium przypadło Twojej Starej. Co oznacza zwycięskie Młodzieżowe Słowo Roku 2021? Jaka jest jego definicja? Możecie być w szoku! Kreatywność nastolatków nie zna granic.

Spis treści

  1. Śpiulkolot - co to znaczy?
  2. Śpiulkolot - definicja

Śpiulkolot - co oznacza Młodzieżowe Słowo Roku 2021? Jaka jest definicja? To zastanawia wiele osób, które dowiedziały się niedawno o oficjalnych wynikach na Młodzieżowe Słowo Roku 2021. Niedawno poznaliśmy zwycięzcę tegorocznej edycji uwielbianego przez wszystkich plebiscytu. Przypomnijmy, że dwa lata temu zwycięskimi słowami okazały się być jesieniara, alternatywka oraz eluwina, natomiast rok temu konkurs nie został rozstrzygnięty, ponieważ jury uznało, że najczęściej zgłaszane słowa były za wulgarne. Mimo braku rozstrzygnięcia, kapituła konkursu w 2020 roku zdecydowała o wyróżnieniu neologizmu - tozależyzm. Jakie słowo triumfuje w 2021 roku? To żadna tajemnica! Trzecie miejsce należy do Twojej Starej, na drugim miejscu znalazło się słowo Naura, natomiast na podium uplasował się Śpiulkolot. Zwycięskie słowa i wyrażenia zostały wyłonione w dwuetapowym głosowaniu, które trwało od 12 października do 30 listopada br. W zabawie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN, w tym roku partnerem inicjatywy jest Uniwersytet Warszawski.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Śpiulkolot - co to znaczy?

Co oznacza Śpiulkolot? Skąd pochodzi młodzieżowe słowo 2021 roku? Śpiulkolot, który zdobył najwięcej głosów, ponieważ aż 9 656, oznacza miejsce do spania. Słowo śpiulkać to ‘spać’ i nawiązuje również do popularnych memów pojawiających się w sieci - znajdziecie je również w naszej galerii poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - WYNIK ujawniony! Co zostało i co oznacza MSR 2021?

Śpiulkolot - definicja

Istnieją dwie definicje słowa Śpiulkolot. Pierwsza została dodana 15 listopada tego roku i brzmi: miejsce do spania, słowo nawiązuje do mema, śpiulkać to ‘spać’. Druga definicja pojawiła się w sieci 6 grudnia również tego roku i oznacza dosłownie ‘samolot do spania’, ‘boarding do snu’, czyli udanie się na odpoczynek. Słowo to używane jest często w odniesieniu do zwierząt, gdy ucinają sobie drzemkę – wtedy mówimy, że ‘boardingują do śpiulkolotu’, czyli szykują się do snu.