Lektury szkolne - streszczenia

i

Autor: pixabay.com/pl Lektury szkolne - streszczenia

Edukacja

Ile pamiętasz z lekcji polskiego? Quiz nie tylko dla tegorocznych maturzystów

2023-03-29 10:18

Język polski jest jednym z najtrudniejszych przedmiotów w szkole. Wzbudza on duży stres wśród uczniów - szczególnie, gdy muszą się z nim zmierzyć na egzaminie dojrzałości. Sprawdź, jak duża jest Twoje wiedza. Odpowiedz na pytania i dowiedz się czy wciąż pamiętasz to, czego uczyli Cię na lekcjach!

Język polski zdecydowanie jest dla uczniów nie lada wyzwaniem. W końcu jest jednym z przedmiotów, które są obowiązkowe do napisania dla maturzystów. Na lekcjach uczą się nie tylko zasad gramatyki, ale również mają za zadanie przeczytanie dzieł literackich najbardziej cenionych polskich i zagranicznych pisarzy. Choć jak wiadomo, wiele osób naprawdę przykłada się do nauki, wiedza ta z łatwością zostaje zapomniana, zwykle nie po latach, a miesiącach! Jesteś prawdziwym prymusem, czy powinieneś nieco popracować nad znajomością języka polskiego? Dowiesz się, odpowiadając na pytania!

ZOBACZ TAKŻE: Sprawdź, czy jesteś mistrzem ortografii. Mega trudny quiz ortograficzny!

Eska Daje Szkołę - Igrzyska Starożytne

Ile pamiętasz z lekcji polskiego? Quiz nie tylko dla tegorocznych maturzystów

Pytanie 1 z 10
Kto napisał Małego Księcia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE