Ile kosztuje wydanie i nakręcenie teledysku? Kwoty tych artystów robią wrażenie!

2021-01-18 16:57 Ewelina Kulasza
kamera
Autor: pixabay.com

Każda muzyczna gwiazda ma na swoim koncie niejeden teledysk. To niesamowite dopełnienie piosenek, które dzięki kolorowym klipom mają jeszcze większą szansę na wybicie. Co ciekawe, niektóre nagrywane są drogim sprzętem, a jeszcze inne... telefonem komórkowym. Jesteście ciekawi ile kosztuje wydanie i nakręcenie teledysku? Te kwoty robią wrażenie!

Teledyski w branży muzycznej są bardzo ważnym elementem. To one nadają charakteru każdej piosence i dodatkowo sprawiają, że numer robi się coraz bardziej popularny. Klip z barwną aranżacją szybciej obiega świat mediów, a w dodatku pozwala artyście wyrazić siebie jeszcze bardziej. Do tego, jeśli teledysk jest dobry, może zostać zapamiętany przez odbiorców naprawdę na długo. Przy tworzeniu materiałów wideo, pracuje zawsze sztab osób, któremu jak wiadomo, należy wypłacić wynagrodzenie. To samo tyczy się również wynajmowanych miejsc, scenografii i kostiumów, które w niektórych teledyskach są naprawdę wymyślne.

W swoich klipach zaskakuje nie tylko Katy Perry, ale także Ariana Grande, Lady Gaga, Justin Bieber, a nawet Cleo czy też Viki Gabor. W ich teledyskach zawsze dużo się dzieje, dlatego fani w dniu premiery szaleją z zachwytu! Ile kosztuje stworzenie teledysku? Kwoty są naprawdę wysokie i mogą szokować! Zerknijcie niżej ile niektóre gwiazdy zapłaciły za jeden teledysk.

Ile kosztuje wydanie i nakręcenie teledysku?

Stworzenie teledysku od A do Z to nie taka prosta sprawa. Trzeba mieć plan, scenariusz, sztab zaangażowanych osób i wiele innych potrzebnych rzeczy. To nie taka tania sprawa, dlatego wiele początkujących artystów, próbowało już nie raz nagrać teledysk w domu. Choć kwoty są różne, ponieważ różnią się wieloma kwestiami, to są naprawdę olbrzymie! Dla przykładu, raperka Cardi B przyznała niedawno, że jej pierwszy klip do kawałka Bodak Yellow wyniósł tylko 15 tysięcy dolarów - przeliczając na polską walutę, jest to około 56 tys. zł. Najdroższy okazał się być jednak teledysk z gościnnym udziałem Kylie Jenner i Normani, który finalnie kosztował aż 1 mln dolarów - około 3,7 mln zł. Furorę w swoich klipach robi również Lady Gaga. Dla przykładu jej teledysk do numeru Judas kosztował artystkę aż 10 milionów dolarów - około 37 mln zł. Jako ciekawostkę warto również wspomnieć, że teledysk naszej polskiej artystki Dody - Bad Girls w 2011 roku kosztował ją ponad 100 tysięcy złotych.

ESKA XD #014
Najnowsze