Jesień

i

Autor: Pixabay

Idzie ocieplenie! Synoptycy mówią, kiedy będzie ciepło

2022-09-21 15:40

Pogoda w Polsce nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach czeka nas jej poprawa. Synoptycy wskazali dokładną datę, kiedy możemy spodziewać się wzrostu temperatur. Wskaźniki na termometrach mogą pokazać nawet 23 stopnie. To będą najcieplejsze dni od dawna!

Pogoda we wrześniu 2022 jeszcze nas zaskoczy. Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem wyraźnie odczuwalnego ochłodzenia. Wraz z nadejściem nowego miesiąca pogoda w Polsce diametralnie się zmieniła, a synoptycy oznajmili, że tak zimno w pierwszej połowie września nie było od 14 lat. W Białymstoku wskaźniki na termometrach pokazały w ciągu dnia zaledwie 9 stopni. Cyklon Reili, który nadciągnął nad Europę, także przyniósł szereg niekorzystnych zmian pogodowych. W weekend 17-18 września oficjalnie odnotowano pierwszy śnieg w tym sezonie. Grubość pokrywy śnieżnej na Kasprowym Wierchu wyniosła dokładnie 17 centymetrów. Jak jednak podają synoptycy, końcówka września przyniesie ocieplenie. Na termometrach można spodziewać się nawet 23 stopni! Na kiedy datowana jest poprawa pogody? 

Kalendarzowa zima 2022 - kiedy się zaczyna? Jaka będzie pogoda?

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Pogoda we wrześniu. Będzie cieplej!

W najnowszych prognozach pojawiło się światełko w tunelu. Jak informują synoptycy, przed nami kilka naprawdę ciepłych dni. Za zmianę pogody odpowiedzialny będzie zbliżający się do Polski antycyklon Stefan. Już w najbliższy weekend odczujemy jego skutki. Eksperci nie mają wątpliwości, że sprzyjająca aura może utrzymać się do okolic przyszłej środy, 28 września. W wielu regionach Polski temperatury przekroczą 20 stopni Celsjusza, a lokalnie wskaźniki pokażą ich nawet 23. Niestety, początek przyszłego tygodnia, choć temperatury będą wyższe, zapowiada się pochmurny.

Sonda
Boisz się nadejścia tegorocznej zimy?