Idiot - szef Google tłumaczy się z wyników wyszukiwania tej frazy

2018-12-12 10:39
Idiot - szef Google tłumaczy się z wyników wyszukiwania tej frazy
Autor: AP/Associated Press/East News Sundar Pichai

Szef Google usłyszał dziwne pytanie podczas przesłuchania przez amerykańską komisję senacką. Dotyczyło wyników wyszukiwania po wpisaniu słowa 'idiota'.

Idiot - Google, po wpisaniu w wyszukiwarkę tego słowa, pokazuje coś, co zaniepokoiło amerykańską komisje senacką. Ostatnio stanął przed nią Sundar Pichai, czyli szef Google. Musiał on opowiedzieć o sposobach zbierania informacji przez Google oraz zmierzyć się z oskarżeniami o faworyzowanie niektórych polityków.

Idiot - co pokazują Google po wpisaniu tego słowa?

Sundar Pichai to szef jednej z najbardziej wpływowych firm na świecie. Google zbierają niezliczone informacje o internautach z całego świata i mogą wpływać nawet na globalną politykę. Nic więc dziwnego, że między innymi o tym musiał opowiadać amerykańskiej komisji senackiej. Wielu jej przedstawicieli zarzucało mu, że Google faworyzuje niektórych polityków. Jedno pytanie było naprawdę wyjątkowe, a dotyczyło wyników wyszukiwania po wpisaniu frazy "idiot" (idiota).

Zuckerberg jako postać science fiction i inne MEMY z przesłuchania szefa FB

Zoe Lofgren, która w komisji reprezentowała partię demokratów, zapytała, dlaczego po wpisaniu słowa "idiot" w wyszukiwarkę grafik, wyświetla się wiele zdjęć Donalda Trumpa, prezydenta USA.

Sundar Pichai wytłumaczył, że na wyniki wyszukiwania wpływa kilkaset czynników i żaden z pracowników Google nie może na nie wpłynąć. Grafiki wyśmiewające prezydenta Stanów Zjednoczonych są więc rezultatem działań internautów. Ciekawe, czy to uspokoiło polityków?

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze