Gwiazdy

Gdzie jest Marcin Rozynek? Jego "Siłacza" Jan Górka zaśpiewał w finale "The Voice". Wspomnienia odżyły!

W finałowym odcinku "The Voice of Poland" Jan Górka zaśpiewał przebój, który dwadzieścia lat śpiewali wszyscy! "Siłacz" z repertuaru Marcina Rozynka był wielkim hitem, a jego wykonawca cieszył się licznym gronem fanów. Z czasem jednak Marcin Rozynek zniknął z wielkiego świata show- biznesu. Co robi i jak wygląda dzisiaj?

Spis treści

  1. Hit sprzed lat w finale "The Voice of Poland". "Siłacz" w wykonaniu zwycięzcy 
  2. Marcin Rozynek: co się stało z artysta, który śpiewał "Siłacza"? 
  3. Niewiele brakowało do Eurowizji 
  4. Marcin Rozynek: co się z nim stało? 
  5. Powrót Marcina Rozynka 

Hit sprzed lat w finale "The Voice of Poland". "Siłacz" w wykonaniu zwycięzcy 

W finałowym odcinku 14. edycji The Voice of Poland rozbrzmiała piosenka, którą dwadzieścia lat temu śpiewali wszyscy. Jan Górka w świetnym stylu wykonał utwór "Siłacz" z repertuaru Marcina Rozynka. Dla wielu widzów był to muzyczny powrót do przeszłości. 

Między innymi to wykonanie dało finaliście z teamu Lanberry zwycięstwo. 

Marcin Rozynek: co się stało z artysta, który śpiewał "Siłacza"? 

Piosenka, która dała Marcinowi Rozynkowi ogólnopolską rozpoznawalność i zaprowadziła go na szczyt list przebojów ujrzała światło dzienne w 2003 roku. Hit ukazał się na płycie "Księga urodzaju" i szybko trafił do serc słuchaczy. Być może stałoby się to wcześniej, gdyby nie śmierć Grzegorza Ciechowskiego (2001 rok), który podjął się produkcji tego krążka.

Inną, równie popularną piosenką z tego krążka buło "Najlepsze". Utwór znalazł się w czołówce serialu "Teraz albo nigdy" z 2008 roku.

Artysta był wówczas u szczytu sławy. Pojawiał się na wielu medialnych wydarzeniach i grał mnóstwo koncertów. 

Czytaj także: Ala i Tola z Blog 27 po latach

Marcin Rozynek, który był nawet nazywany "polskim Jamesem Bluntem" w 2004 roku wydał kolejny album "Następny będziesz ty". 

Niewiele brakowało do Eurowizji 

W 2004 roku piosenkarz miał szansę reprezentować nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji. W selekcjach był jednak trzeci, ustępując miejsca zespołom "Łzy" i "Blu Cafe". 

W ty samym roku zdobył Fryderyka w kategorii „wokalista roku”, Superjedynkę na 41. KFPP w Opolu oraz Nagrodę Muzyczną Eski w kategorii „artysta roku”.

Marcin Rozynek: co się z nim stało? 

Choć w kolejnych latach ukazywały się kolejna albumy Rozynka, jego sława przygasała. Żadnej piosence nie udało się powtórzyć wielkiego sukcesu "Siłacza". 

Ponad karierę stawiał swoją rodzinę: żonę i trójkę dzieci. 

To nie jest żadna tajemnica, że wydawcy chcą zarabiać na płytach. W pewnym momencie zostałem wezwany na 'rozmowę dyscyplinującą', gdzie usłyszałem, że 'nie sprzedaję wielkich nakładów i tak dalej być nie może'. W takiej sytuacji zawsze pojawia się proste pytanie, czy ulegniemy i przystaniemy na czyjeś koncepcje, czy raczej zdecydujemy wyłączyć cały ten magiel i pójść w swoją stronę - mówił w rozmowie z serwisem Plejada.pl

Powrót Marcina Rozynka 

Wokalista cały czas śpiewał, jednak były to raczej mniejsze projekty. Choć nic nie zapowiadało, że Marcin Rozynek wróci na wielką scenę, artysta zaskoczył swoich fanów w 2019 roku, podczas festiwalu w Opolu. Jego widok był dla wielu fanów szokiem, ponieważ pamiętali go sprzed wielu lat. Na scenie pojawił się w długich włosach i z zarostem. 

A co dzieje się u niego dzisiaj? 52-letni Rozynek jest członkiem zespołu "Atmosphere". To właśnie z fanpage grupy dowiadujemy się, jak dziś wygląda wokalista. Bardzo się zmienił? Zobaczcie sami! 

Kasia Klich i jej "Lepszy model" królowały na listach przebojów! Jak dziś wygląda artystka i jak potoczyły się jej dalsze losy?

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol