Friz, Stuu, Blow - skąd wzięły się pseudonimy polskich youtuberów? Tego z pewnością nie wiesz!

2021-02-16 16:46
Friz, Stuu, Blow
Autor: Daniel Bodzenta/East News / Kamil Piklikiewicz/East News / Artur Zawadzki/REPORTER

Friz, Stuu, Blowek - skąd tak naprawdę wzięły się pseudonimy tych polskich youtuberów? Tylko prawdziwi fani tych influencerów znają tak naprawdę historie powstania ich popularnych ksywek, które w internecie przyjęły się już na dobre! Jaka jest ich historia? Zobaczcie sami!

Pseudonimy twórców internetowych są jednym z bardziej ważniejszych elementów! Każdy poważnie myślący o swojej internetowej karierze twórca, myśli o pseudonimie z którym chciałby być kojarzy przez swoich fanów. Friz, Stuu oraz Blowek są na podium jeśli chodzi o popularność na polskiej scenie YouTube'a, dlatego tez postanowiliśmy to właśnie historie ich pseudonimów przytoczyć. Jak one powstały i dlaczego właśnie tak określają się ci youtuberzy. Pseudonimy gwiazd przyjęły się na tyle dobrze, ze większość fanów tak naprawdę nie jest nawet w stanie powiedzieć, jak tak naprawdę nazywa się dane gwiazda. Dla większości z nich Stuu to po prostu Stuu, a Friz od zawsze był Frizem!

Wielu youtuberów z Polski wybierając swój artystyczny pseudonim kieruje się po prostu swoim imieniem lub nazwiskiem. Jeszcze inni z kolei wybierają słowo kompletnie odbiegające od ich danych personalnych. Jak było w przypadku Stuu, Friza i Blowka?  Wyjątkowo zaczniemy od samego końca! Karol Gązwa, ponieważ tak naprawdę nazywa się Blowek zaczął publikować swoje filmiki  w serwisie YouTube na kanale, który nosił nazwę MinecraftBlow w 2011 roku. Na samym początku jego filmiki związane były stricte z tematyką gry Minecraft, jednak po pewnym czasie youtuber przekształcił swój kanał a nazwę skrócił po prostu do słowa Blowek. Historie powstania ksywki Friza i Stuarta znajdziecie poniżej. 

Jak naprawdę nazywają się youtuberzy?

Pytanie 1 z 9
Friz tak naprawdę nazywa się ...

Friz, Stuu - skąd wzięły się pseudonimy tych youtuberów? 

Friz swoją karierę na YouTube rozpoczął już w 2010 roku, jednak nigdy nie zdradził swoim fanom, skąd tak naprawdę wzięła się jego internetowa ksywka. Youtuber tak naprawdę nazywa się Karol Wiśniewski, a wiec jego pseudonim nie podchodzi raczej od imienia, bądź nazwiska.  Stuart Alexander Kluz-Burton, znany jako Stuu swój internetowy pseudonim stworzył bardzo prosto, skracając swoje prawdziwe imię. 

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze