Eurowizja 2019 Norwegia: KEiiNO - Spirit in the Sky. Jak poradzi sobie trio?

2019-05-18 22:08 M.C.
Eurowizja 2019 Norwegia: KEiiNO - Spirit in the Sky. Jak poradzi sobie trio?
Autor: fot./screen/youtube.com/Eurovision Song Contest Eurowizja 2019 Norwegia: KEiiNO - Spirit in the Sky

64. Konkurs Piosenki Eurowizji to występy muzycznych reprezentacji państw zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawczej. Wszyscy artyści walczą o uznanie publiczności w półfinałach i finale. W gronie artystów jest też trio z Norwegii. KEiiNO jadą do Izraela z piosenką Spirit in the Sky. Ich eurowizyjną propozycję znajdziecie na ESKA.pl.

Eurowizja 2019 - Norwegia wystawia do konkursu zespół KEiiNO z piosenką Spirit in the Sky. Kraj ma na koncie 57 występów w Konkursach Piosenki Eurowizji, z czego 54 razy kwalifikował się do finału. W 1987, 1995, 2009 reprezentanci Norwegii wygrywali Eurowizję. Czy kolejny triumf wywalczą KEiiNO? Wszystko zależy od tego, jak publiczność przyjmie ich utwór. Wy możecie go znaleźć w naszym artykule.

Przeczytaj też: Eurowizja 2019 - półfinał 16.05. Kto wystąpi w drugim półfinale konkursu?

Kim są KEiiNO z Norwegii?

Zespół KEiiNO to świeża formacja, która powstała w 2018 roku. Tworzą ją Tom Hugo, Fred Buljo oraz Alexandra Rotan. To doświadczeni wykonawcy, którzy mają już za sobą występy solowe oraz w innych zespołach. Ich muzyka to połączenie popu, elektroniki oraz folku. Charakterystyczną cechą w twórczości KEiiNO są elementy joik - ludowego śpiewu Lapończyków.

KEiiNO - Spirit In The Sky

W Izraelu KEiiNO prezentują piosenkę Spirit In The Sky. Kawałek bardzo dobrze definiuje ich styl. To mocno taneczna kompozycja, w której usłyszeć możemy nawiązania do skandynawskich tradycji. Czy Norwegom uda się dzięki tej piosence podbić serca publiczności Eurowizji 2019? Przekonamy się 18 maja. Zespół zakwalifikował się do ostatniego koncertu po półfinale 16 maja.

Najnowsze