Festiwal Opole 2022

i

Autor: AKPA Festiwal Opole 2022 - gwiazdy, które wystąpi na scenie

Festiwal Opole 2022 PROGRAM - kto wystąpi? Mamy dokładną rozpiskę!

2022-06-13 15:42

59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się już 17-21 czerwca 2022 roku. Organizatorzy przekazali już oficjalny program wydarzenia. Zobacz jakie gwiazdy wystąpią na scenie Opery Leśnej. Nie zabraknie legendarnych przebojów jak i całkiem nowych hitów!

Festiwal w Opolu to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce. W tym czasie na jeden scenie zobaczyć można wiele najznamienitszych polskich artystów, jak i wchodzące gwiazdy, z których większość po raz pierwszy zaprezentuje się na tak dużej scenie. Już teraz zobacz, co czeka widzów 17-21 czerwca 2022. Sprawdź jaki jest program 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Festiwal Opole 2022 - BILETY. Gdzie i po ile kupić wejściówki na KFPP? [CENY]

Festiwal Opole 2022 PROGRAM - to pierwsza od dwóch lat edycja festiwalu w Opolu, która odbędzie się bez covidowych obostrzeń. Publiczność będzie mogła bawić się tak jak dawniej, a organizatorzy liczą na Amfiteatr pełen spragnionych muzyki ludzi. A będzie na co popatrzeć i czego posłuchać. Zobacz co zaplanowane jest na 17-21 czerwca 2022 w Opolu.

Opole 2022. PIĄTEK 17 czerwca – pierwszy dzień festiwalu

OD OPOLA DO OPOLA - pierwszego dnia festiwalu odbędą się koncerty gwiazd. Na scenie pojawią się: Justyna Steczkowska, Leon Myszkowski, Halina Frąckowiak, Katarzyna Cerekwicka, Stanisława Celińska, Sławomir, VOX, Sławek Uniatowski, Anna Wyszkoni, Danuta Błażejczyk, Krzysztof Prusik, Andrzej Rybiński, Krystyna Giżowska, Marek Piekarczyk – TSA, Maja Hyży, Karolina Stanisławczyk, Staszek Karpiel-Bułecka, Komodo, Andrzej Rosiewicz, Skaldowie, Chór ZPiT Mazowsze oraz Mały Chór TGD.

FOLKOWE OPOLE – w drugiej części dnia będzie coś dla fanów folkowych rytmów. W Polsce nie brakuje zespołów i wokalistów, którzy tworzą tej rodzaj muzyki i uświetnią wydarzenie w Opolu. Na festiwalu zagrają: Zakopower, Golec uOrkiestra, Enej, Halina Mlynkova, Piersi, Tulia, Zazula, Future Folk, InoRos i Liber, Ciupaga.

Opole 2022. SOBOTA 18 czerwca – drugi dzień festiwalu

KONKURS PREMIERY. Na scenie pojawią się:

 1. SONIA MASELIK „Tylko tu”
 2. FILIP LATO „Lepiej mieć”
 3. STANISŁAWA CELIŃSKA „Przytul”
 4. MARIEN „Sama”
 5. WOJTEK CUGOWSKI „Znowu będziemy się śmiać”
 6. CHEMIA „Jednak jesteś”
 7. ANKA „Z każdą chwilą złą”
 8. BARTAS SZYMONIAK „Kochać naprawdę”
 9. KAROLINA LIZER „Czysta woda”
 10. SABINA SZEWCZYK „Arkadia”

Oprócz wyżej wymienionych gwiazd, swój repartuar zaprezentuje również Krystian Ochman oraz Natalia Zastępa, która w zeszłorocznym koncercie Premier zdobyła Nagrodę Jury.

JUBILEUSZ 25-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ JUSTYNY STECZKOWSKIEJ oraz 50-te urodziny artystki. Z tej okazji zaplanowane jest muzyczno-teatralny recital w bardzo nowoczesnym wydaniu – jak zapowiadają organizatorzy.

KOCERT DEBIUTY. To jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów. Na scenie pojawią się wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku zaprezentują się:

 1. KAJA GNIECIOSZEK – „Głowa do góry”
 2. MARIE – „Babyhands”
 3. MAGDALENA MEG KRZEMIEŃ – „Od dzisiaj”
 4. WERONIKA SZYMAŃSKA – „Pióra”
 5. BASIA GĄSIENICA GIEWONT – „Nie bede”
 6. ANNA HNATOWICZ – „Naucz mnie żyć od nowa”
 7. AMELIA DUBANOWSKA – „Ortygia”, laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
 8. FRANCISZEK BARNOWSKI – laureat „Szansy na sukces”
 9. WIKTOR KOWALSKI – laureat „Szansy na sukces” z dnia 22.05.2022
 10. SSKJEGG – „Odżyję”, laureaci konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu

Opole 2022. NIEDZIELA 19 czerwca – trzeci dzień festiwalu

TYCH LAT NIE ODDA NIKT – 70 LAT TELEWIZJI. Na scnie pojawią się legendy polskiej muzyki: Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Partita, Jan Pietrzak, Pectus, Viki Gabor, Feel, Felicjan Andrzejczak, Halina Mlynkova, Helena Vondrackova, Renata Zarębska, Anna Wyszkoni, Sound'n Grace, Rafał Brzozowski, Janusz Radek, Natasza Urbańska, Maciej Miecznikowski.

TO JUŻ LATO! CZYLI WAKACYJNE OPOLSKIE PRZEBOJE. Posłuchamy znanych i lubiany artystów i autorów wakacyjnych hitów: Ryszard Rynkowski, Sławek Uniatowski, Pectus, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Jacek Lenartowicz, Kabaret OT.TO, Rafał Brzozowski, Krzysztof Iwaneczko, Olga Bończyk, Ania Rusowicz, Janek Traczyk, Filip Gurłacz, Krzysztof Szczepaniak, Jurek Grzechnik, Olga Szomańska, Anna Wyszkoni, Michalina Sosna, Harlem.

Opole 2022. PONIEDZIAŁEK 20 czerwca – czwarty dzień festiwalu

SCENA ALTERNATYWNA. Przed publicznością zgromadzoną w amfiteatrze oraz przed widzami TVP wystąpią: Wolska, KIWI, Hedone , P.Unity, NELA, String Connection, Novika.

Sonda
Będziesz oglądać Festiwal Opole 2022?
Kaja Gniecioszek - wyjątkowa wersja piosenki "Głowa do góry"