Bartas Szymoniak

i

Autor: AKPA Kim jest Bartas Szymoniak i jaka jest jego twórczość

Bartas Szymoniak – Kim jest? Wiek, żona, dzieci, wykształcenie, kariera, Sztywny Pal Azji, Instagram

2022-10-03 11:33

Bartas Szymoniak – wiek, rodzina, kariera, piosenki, Instagram, YouTube. Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie kim jest utalentowany artysta, którego muzyka w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Jego kompozycje są dla wielu tym, czego obecnie brakuje na polskim rynku – piękne, proste melodie i wpadające w ucho teksty. Co wiemy na temat życia i twórczości Bartasa Szymoniaka?

Bartas Szymoniak działa na polskiej scenie muzycznej od długiego czasu, jednak dopiero teraz wypływa na jeszcze głębsze wody polskiego show-biznesu. Bartas jest zarówno wokalistą, kompozytorem jak i autorem tekstów. Co wiemy na temat twórczości i życia byłego muzyka formacji Sztywny Pal Azji?

Bartas Szymoniak – wiek

Bartas Szymoniak urodził się 26 kwietnia 1984 roku, co oznacza, że w 2022 roku skończył 38 lat.

Bartas Szymoniak – pochodzenie

Muzyk wychował się w Tursku. Pochodzi z nauczycielskiej rodziny. Mama była nauczycielką języka polskiego, a tata prowadził zajęcia z wychowania fizycznego.

Bartas Szymoniak – żona i dzieci

17 lipca 2021 roku wziął ślub z wieloletnią partnerką, Mileną Lenarczyk, a którą wychowuje córkę Glorię urodzoną w lipcu 2018 roku, oraz Elenę Irenę, która przyszła na świat 24 października 2021 roku. Na ich weselu bawili się tacy muzycy jak Skubas czy Sławek Uniatowski.

Bartas Szymoniak – wykształcenie

Wokalista jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu.

Bartas Szymoniak – kariera

  • W latach 1997 – 2005 młody artysta był skrzypkiem kapeli ludowej Zespół Pieśni i Tańca "Tursko".
  • W latach 2008 – 2015 był frontmanem formacji Sztywny Pal Azji, z którym nagrał 2 albumy: „Miłość jak dynamit” oraz „Fiss Pink”.

Bartas Szymoniak – solowe albumy

  • W 2008 roku wydał debiutancki album „Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców”
  • Jego drugi album z 2017 roku nosi tytuł „Alarm”
  • W 2020 roku ukazała się kolejna płyta artysty „Wojownik z miłości”

Bartas Szymoniak – styl muzyczny

Jest autorem własnego stylu muzycznego, który nazwał BEATROCK – jest to połączenie beatboxu, żywych instrumentów oraz wokalu.

Bartas Szymoniak – Instagram

Na swoim Instagramie gromadzi na dzień dzisiejszy 26 tysięcy obserwatorów. Muzyk widnieje pod nazwą @bartas_szymoniak_official.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3