Ferie zimowe 2022 inne od tych z zeszłego roku. Uczniowie będą zadowoleni!

2021-10-21 13:19
Ferie zimowe
Autor: Marek BAZAK/East News

Po ciężkim dla uczniów roku szkolnym 2020/21 wszystko wraca do normy? Na to wygląda! Jako że rok kalendarzowy zbliża się powoli ku końcowi, przypominamy, na kiedy zaplanowane zostały ferie zimowe 2022. Tym razem Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło decyzję o powrocie do znanego wszystkim rozwiązania, czyli podziału na województwa.

Ferie zimowe 2022 to temat, który interesuje chyba wszystkich uczniów. Dzieci i młodzież z niecierpliwością wyczekują każdego dnia wolnego od zajęć dydaktycznych. I choć po drodze będą mogli liczyć na trochę laby, biorąc pod uwagę chociażby przerwę świąteczną, to ferie zimowe od zawsze są czymś, na co uczniowie czekają najbardziej obok wakacji. Zeszły rok szkolny przyniósł wiele zaskakujących zmian. W związku z sytuacją epidemiologiczną polski rząd podjął decyzję o odejściu od znanego od lat rozwiązania i wyznaczył ferie zimowe dla wszystkich w jednym terminie, bez względu na miejsce zamieszkania. Takie działanie miało zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i umożliwić jak najszybszy powrót do szkół. Oficjalnie wiadomo, że w tym roku szkolnym ferie zimowe będą odbywały się w różnych terminach. Jako pierwsi dwutygodniową przerwę od zajęć w szkole rozpoczną mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2022?

Sonda
Masz plany na ferie zimowe 2022?

Ferie zimowe 2022 - terminy

Rok 2021 powoli zbliża się ku końcowi. Warto zatem przypomnieć terminy ferii zimowych 2022 dla poszczególnych województw. Zgodnie z podanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacjami, ferie zimowe rozpoczną się już 17 stycznia, a zakończą 27 lutego. Poniżej prezentujemy dokładne terminy:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie,zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze