Ferie zimowe 2022. Kiedy wypadają na Mazowszu?

i

Autor: Pixabay Ferie zimowe 2022. Kiedy wypadają na Mazowszu?

Ferie zimowe 2022 - daty będą zmienione? Jasny komunikat ministra

2021-12-22 16:27

Ferie zimowe to zawsze bardzo wyczekiwany czas zarówno przez uczniów jak i rodziców, którzy mają więcej czasu na spędzenie chwil ze swoimi dziećmi. Od jakiegoś czasu mówi się, że być może z powodu pandemii ferie w całej Polsce odbędą się w tym samym czasie. Czy faktycznie tak będzie? Jest stanowisko ministra edukacji.

Ferie zimowe 2022 - daty będą zmienione? Jasny komunikat ministra. Ten rok szkolny jest wyjątkowy, ponieważ uczniowie powrócili do tradycyjnego, stacjonarnego trybu nauczania. W poprzednim roku praktycznie przez 10 miesięcy odbywało się nauczenie zdalne. Oznacza to, że uczniowie uczęszczali na lekcje online. Do placówek wrócono dopiero w czerwcu, kiedy sytuacja epidemiologiczna się poprawiła. Choć powrót do szkół dla wielu osób był świetną informacją, uczniowie są już zmęczeni pierwszym semestrem i czekają na ferie zimowe. Kiedy się odbędą? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Niektórzy podejrzewają, że z powodu pandemii koronawirusa, ferie znów w całym kraju odbędą się w tym samym czasie. W zeszłym roku ferie odbyły się od 4 do 17 stycznia. Jak będzie teraz? Wszystko jest już pewne!

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia 2021 - ile dni wolnych?

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 17.12.2021

Ferie zimowe 2022 - decyzja ministra

Przemysław Czarnek odniósł się do plotek na temat doniesień o feriach 2022 w jednym terminie. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń. - Nie planujemy zmiany terminu ferii zimowych - przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Kiedy więc odbędą się w ferie w każdym z województw? Sprawdź TUTAJ.