Facebooku - REGULAMIN DO ZMIAN. Jaki teraz będzie?

2019-04-11 8:34
Facebooku - REGULAMIN DO ZMIAN. Jaki teraz będzie?
Autor: LEON NEAL/AFP/East News Facebooku

Z tego serwisu korzystają ponad dwa miliardy użytkowników! To czyni Facebooka największym portalem społecznościowym na świecie. Ale czy wszyscy czytali jego regulamin? Bardzo wątpliwe. Warto będzie to zrobić w najbliższym czasie. Tym bardziej, że w regulaminie Facebooka zajdą zmiany. Jak będzie wyglądał? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na ESKA.pl.

Facebooku - regulamin do zmian! Taka informacja pojawiła się ostatnio w mediach. Sprawą powinniśmy się zainteresować wszyscy, bo przecież niemal każdy z nas ma konto w tym serwisie społecznościowym. Regulamin określa zaś zasady, na jakich korzystamy z Facebooka. Mimo to, mało kto chciał się z nim dokładnie zapoznawać. Wszystko przez to, że był dość zagmatwany. Między innymi to ma zostać teraz zmienione. Jak będzie wyglądał regulamin Facebooka? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu.

Przeczytaj: Facebook challenge - popraw mi dzień zdjęciem. O co chodzi w zabawie?

Regulamin Facebooka - Komisja Europejska wymogła zmiany

Zmiany to wynik porozumienia Facebooka z Komisją Europejską. Ten organ UE wymógł na władzach serwisu społecznościowego wprowadzenie bardziej przejrzystych zasad korzystania z Facebooka. Regulamin ma się stać przede wszystkim czytelniejszy i bardziej zrozumiały dla użytkowników.

Prościej będzie tam opisany między innymi punkt mówiący o tym, że Facebook jest darmowy, ale w zamian za możliwość bezpłatnego użytkowania, serwis może gromadzić nasze dane i wykorzystywać je do celów marketingowych. Łatwiejsza będzie też instrukcja usunięcia konta na Facebooku.

Google Stadia - co to jest? Jak działa? Jakie wymagania sprzętowe? Od kiedy korzystać?
Google Stadia - co to jest? Jak działa? Od kiedy korzystać?

Autor: JOSH EDELSON/AFP/East News

Google Stadia

Internetowy gigant już dawno przestał być kojarzony jedynie z wyszukiwarką. Firma Google wciąż wprowadza na rynek nowe produkty i cały czas pracuje nad kolejnymi pomysłami. Niektóre są naprawdę rewolucyjne. Takim wynalazkiem jest bez wątpienia Google Stadia. Ten nowy system może się stać przełomem w branży gier komputerowych. Na ESKA.pl dowiecie się, czym jest nowa technologia, jak działa, czy obowiązują jakieś wymagania sprzętowe i od kiedy można z niej korzystać.

Zmieniony ma być też sposób zgłaszani sprzeciwu przez użytkownika, jeśli jego treść zostanie usunięta. Ma to zostać ułatwione. Ponadto materiały, które sami usuniemy z Facebooka, będą mogły być przechowywane przez serwis tylko w wyjątkowych przypadkach.

Kiedy zmiany w regulaminie Facebooka?

Zapowiedziano, że zmiany pojawią się do końca czerwca 2019. Ich wprowadzenie nadzoruje Komisja Europejska i sieć Consumer Protection Cooperation, która zrzesza podmioty członków UE odpowiedzialne za przepisy dotyczące konsumentów.

Najnowsze