Facebook Gaming - nowa opcja serwisu. Na czym polega?

2019-03-19 19:33 k.w.
Facebook
Autor: Hollandse Hoogte / Jaap Arriens/EAST NEWS

Facebook stale się rozwija. Początkowo służył tylko do komunikacji z bliskimi i znajomymi. Teraz na Facebooku możemy znaleźć praktycznie wszystko. Serwis umożliwia obserwowanie znajomych, udostępnianie ulubionej muzyki, a nawet zakupy poprzez Marketplace. Miejsce to jest też pełne gier. No właśnie, jeśli o nich mowa, już niedługo ma powstać nowa opcja - Facebook Gaming. Na czym będzie ona polegać?

Facebook Gaming - na czym polega nowa opcja?  Jak wynika z badań Facebooka - ponad 700 milionów użytkowników platformy interesuje się grami wideo. Właściciele platformy zorientowali się, że jest to informacja, którą warto wykorzystać. Dlatego też, ze względu na rosnącą popularność interaktywnej rozrywki cyfrowej, programiści Facebooka zapowiedzieli, że wkrótce powstanie nowa funkcja. Na czym będzie polegać?

Przeczytaj także: Facebook wypłaci odszkodowania za awarię? Komu należą się pieniądze?

Zobacz: Koniec ze scrollowaniem na Instagramie? Nowa zmiana krytykowana przez użytkowników

Facebook Gaming - na czym będzie polegać?

Facebook zapowiedział, że ma w planach stworzyć filtr treści, który pozwoli nam wyświetlać na naszej tablicy aktualności, wyłącznie treści związane z grami wideo. Dzięki temu wszyscy użytkownicy zainteresowani tą tematyką, będą mogli w łatwy i szybki sposób znajdować grupy skupiające fanatyków gier, facebookowe gry, posty związane z ulubioną grą oraz wszelkie transmisje na żywo od streamerów gier.

Oczywiście jak to bywa z każdą nowością - opcja będzie dostępna tylko dla niektórych użytkowników, którzy przetestują nową funkcjonalność. Z czasem jednak, będzie ona ogólnodostępna.

Najnowsze