Facebook - WYCIEKŁY i ujawniono ważne dane użytkowników. Dotyczy 3 milionów Polaków!

2021-04-04 16:21
Facebook - WYCIEKŁY i ujawniono ważne dane użytkowników. Dotyczy 3 milionów Polaków!
Autor: SOPA Images/SIPA/SIPA/East News / Pavlo Gonchar Facebook - WYCIEKŁY i ujawniono ważne dane użytkowników. Dotyczy 3 milionów Polaków!

Ogromny wyciek danych na Facebooku przeraził wiele osób. Tym bardziej, że dane użytkowników pojawiły się na ogólnodostępnym forum i każdy może je zobaczyć. O co chodzi? Przekonajcie się i sprawdźcie, co dokładnie wykradli hakerzy!

Facebookwyciekły ważne dane użytkowników i niespodziewanie pojawiły się one na forum hakerskim. Wiadomo, że wyciekło ponad 533 milionów danych o użytkownikach popularnego serwisu. Jak wynika z raportu sprawa dotyczy także blisko 3 milionów Polaków. Rzecznik Facebooka wydał w tej sprawie oświadczenie, za sprawą którego poinformował, że to znany temat ujawniony w 2019 roku. Zapewnił jednocześnie, że luka, którą wykorzystywali oszuści do wykradania danych, została załatana. Nie zmienia to jednak faktu, że wyciek na Facebooku dopiero teraz ma swoje konsekwencje. Ujawnione dane pojawiły się na ogólnodostępnym forum. Oznacza to, iż przestępcy mogą teraz z nich korzystać w celu podszywania się pod kogoś, czy nawet w celu wyłudzenia pieniędzy.

Instagram - sztuka czy erotyka?

Facebook: jakie dane wyciekły?

Wyciek na Facebooku dotyczy w sumie użytkowników ze 106. państw. Hakerzy przez lukę w zabezpieczeniu wykradli takie dane, jak numery telefonów, lokalizacje, daty urodzenia, biogramy, daty urodzenia, indywidualne identyfikatory, a nawet adresy email. Nie mówi się o tym, by komuś wyciekły hasła, jednak dla pewności warto je zmieniać raz w miesiącu. 

Facebook - dane, wyciek

Dane użytkowników zostały ujawnione na ogólnodostępnym forum, o czym poinformował Alon Gal. Można je zobaczyć całkowicie bezpłatnie. - Wszystkie 533 000 000 rekordów na Facebooku właśnie wyciekło za darmo. Oznacza to, że jeśli masz konto na Facebooku, jest bardzo prawdopodobne, że numer telefonu użyty do tego konta wyciekł - napisał Gal na Twitterze. 

Co jakiś czas informujemy Was na ESKA.pl, że co jakiś czas hakerzy znajdują sposób na obejście luk w zabezpieczeniach. W 2018 roku pisaliśmy, że ogromny błąd spowodował wyciek zdjęć użytkowników Facebooka. Wówczas informatycy wykryli wyciek zdjęć spowodowany aplikacjami innych firm. Dokładnie, osoby, które wyraziły zgodę innym aplikacjom różnych firm na dostęp do swoich zdjęć, mogły się narazić na udostępnienie ukrytych publicznie materiałów.

Teraz użytkownicy coraz częściej denerwują się, że Facebook, a raczej Messenger nie działa. Niedawno zniknęły galerie zdjęć, zmiana nicków, a wiadomości w ogóle nie dochodziły. Serwis prowadzi co jakiś zmiany, które mają sprawić, że korzystanie z popularnego komunikatora będzie przyjemniejsze.

Nicki na Messengerze 2021 już DZIAŁAJĄ! Jak zmienić pseudonim na Messengerze?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze