Facebook USUWA przycisk Lubię To! Kiedy zniknie, dlaczego i kogo to dotyczy?

Facebook USUWA przycisk Lubię To! Kiedy zniknie, dlaczego i kogo to dotyczy?
Autor: Hollandse Hoogte / Jaap Arriens/EAST NEWS Facebook USUWA przycisk Lubię To! Kiedy zniknie, dlaczego i kogo to dotyczy?

Koniec przycisku Lubię To na Facebooku! Po tym, jak z Messengera zniknęło kilka przydatnych funkcji, teraz znika opcja przyciśnięcia przy danej osobie lajka. Właściciele serwisu już podjęli tę decyzję, więc nie ma odwrotu. Kogo dotyczy ta zmiana? Kiedy przycisk Lubię To zniknie z Facebooka? O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się i poznajcie wszystkie szczegóły.

Facebook - przycisk Lubię To zniknie! Kiedy koniec i kogo to dotyczy? Takie pytanie zadaje wiele osób szczególnie ze względu to, że właściciel serwisu w ostatnich miesiącach wprowadził już sporo zmian. Zmienił się wygląd strony, możliwość dodawania reakcji, szybkość ładowania, czy sposób komunikacji. Odmieniony został również Messenger, który do połowy grudnia łamał zasady ochrony prywatności. Firma musiała wprowadzić kilka zmian, które mocno dotknęły użytkowników. Użytkownicy innych mediów społecznościowych jednogłośnie uznali, że zbliża się koniec Facebooka. Mowa chociażby o braku galerii na Messengerze i braku możliwości zmienienia pseudonimu osoby, z którą piszemy. Niektórzy już odkryli luki w kodzie i dostrzegli, iż ignorowanie wiadomości na Messengerze sprawia, że zdjęcia są galerii. Teraz trzeba przygotować się na kolejną zmianę, jednak tu już luki w kodzie nie będzie. 

Facebook - koniec Lubię To

Koniec przycisku Lubię To, jest przełomem w historii serwisu. Właśnie to symboliczny 'lajk' sprawił, że ludzie masowo zakładali konta w serwisie. Wiadomo już, że Facebook usuwa możliwość kliknięcia Lubię To ze stron publicznych, czyli gwiazd muzyki, aktorów, sportowców itd. Właściciele na swoim blogu tłumaczą, że w ramach których zamierza przebudować sposób komunikacji prowadzony przez strony marek, artystów czy osób publicznych. Co ważne, zniknie również licznik polubień, więc ewentualne sugerowanie się użytkowników, komu dać lajka, nie będzie możliwe. 

Co będzie zamiast przycisku Lubię To? Właściciel serwisu tłumaczy, że lajki lepiej zastąpić przyciskiem obserwuj. Zdaniem ekspertów właśnie liczba obserwatorów jest cenniejsza niż statystyki polubień. Pomaga przede wszystkim w angażowaniu użytkowników. Wygląda to następująco:

Facebook - kiedy zmiana?

Facebook już wdrożył zmiany, jednak póki co dotyczą one niektórych profili publicznych. Jakiś czas potrwa testowanie rozwiązania. Samo usunięcie przycisku Lubię To, jest tylko jedną ze zmian. Testowane są powiadomienia o nowych treściach, które otrzymają obserwujący. Facebook na swoim blogu zapowiada, że wprowadzone będą również sesje pytań i odpowiedzi, a także dużo łatwiejsze przechodzenie z profilu publicznego do prywatnego.

Facebook - co nowego

  • Przeprojektowany układ, który ma być prostszy i bardziej intuicyjny
  • Praktyczne, bardziej trafne powiadomienia
  • Specjalny kanał informacyjny do odkrywania i dołączania do rozmów, śledzenia trendów, interakcji z rówieśnikami i interakcji z fanami
  • Łatwa nawigacja między profilem osobistym a stronami
  • Funkcje bezpieczeństwa i integralności służące do wykrywania spamerskich treści i kont podszywających się
Najnowsze