Facebook umożliwi obsługę komputera za pomocą umysłu? To nie żart!

2019-09-25 12:19 MK
Facebook
Autor: East News / DANIEL LEAL-OLIVAS

Każdy kolejny dzień przynosi nowe informacje dotyczące najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Facebook, bo o nim mowa, stale poddawany jest kolejnym modernizacjom. Od pewnego czasu wiadomo, że zarządzający nim chcą doprowadzić do tego, by użytkownicy mogli pisać na ekranie za pośrednictwem swoich myśli. W osiągnięciu celu pomóc ma przejęcie startupu CTRL-Labs. Poznaj szczegóły na ESKA.pl.

Facebook - CTRL-Labs to najnowsza inwestycja Marka Zuckerberga i jego spółki. Jak podają zagraniczne źródła, koszt nabycia start-upu zajmującego się opracowaniem technologii, mającej na celu umożliwienie współpracy naszego mózgu z komputerem to ponad miliard dolarów. Nie od dziś wiadomo jednak, że zarządzający serwisem społecznościowym pragną doprowadzić do tego, by użytkownicy Facebooka mogli pisać pewne treści, nie używając do tego rąk, a jedynie swoich myśli. Przejęcie CTRL-Labs może okazać się niezwykle przydatne w osiągnięciu zamierzonego celu.

Facebook - jak działa CTRL-Labs i co to jest?

CTRL-Labs w swoim działaniu przypominać będzie zwykłą myszkę komputerową, jednak zamiast klikania rękoma, sterować będziemy mogli kursorem za pomocą własnych myśli. Wszystko przez umieszczenie na nadgarstku opaski, która jest w stanie odczytywać impulsy poprzez połączenia nerwowe, jakie znajdują się miedzy naszym mózgiem a dłońmi i dzięki temu przewidywać, o jakich ruchach myślimy. Co ciekawe, CTRL-Labs może mieć nawet zastosowanie podczas grania w gry na telefon o niewielkim stopniu trudności.To zdecydowanie jedna z najdroższych inwestycji Facebooka. Czas pokaże, czy opłacalna.

Najnowsze